Ratownicy PCPM przekazują polskim szpitalom namioty medyczne, których używają podczas misji zagranicznych. Rozstawione szpitale polowe pozwolą na weryfikację pacjentów, zanim Ci trafią do szpitali czy na oddziały ratunkowe. W ten sposób zminimalizowane jest ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa w placówkach, które dziś są szczególnie na to narażone.
-Namiot medyczny będzie pełnił w naszym szpitalu funkcję stacji triażowej. Obejmiemy wstępnym badaniem pacjentów, personel, jak i inne osoby przekraczające bramę Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. – mówi Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektorka Warszawskiego Szpitala dla Dzieci. – W dobie obecnego kryzysu epidemiologicznego wszelkie działania stojące na straży zapewnia bezpieczeństwa zdrowotnego są niezbędne – dodaje.
Dzielimy się również medycznym sprzętem – w piątek do szpitala w Łańcucie dotrą brakujące środki dezynfekcyjne, zestawy ubrań jednorazowych oraz rękawiczki.
-Wysłaliśmy z magazynu co mogliśmy, pozostając w gotowości na wezwanie WHO. Do Łańcuta wysłaliśmy środki dezynfekcyjne, zestawy ubrań jednorazowych oraz rękawiczki. – tłumaczy Michał Madeyski, koordynator Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM. – Dbamy o to, aby członkowie Medycznego Zespołu Ratunkowego PCPM byli bezpieczni w miejscu swojej pracy. Dziś są potrzebni w kraju – dodaje.
Dziś ratowników, którzy od lat niosą z nami pomoc w różnych częściach świata, chcemy wspierać w ich macierzystych placówkach medycznych. Medyczny Zespół Ratunkowy to jedyna w Polsce grupa szybkiego reagowania certyfikowana przez WHO. Pozostaje w gotowości do misji w ciągu 24 godzin w dowolnym miejscu na mapie świata.