NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

W Krakowie Senior Ma Moc!

Za nami XIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie – największe wydarzenie seniorskie w Polsce i Europie! 19 czerwca 2026 r. do stolicy Małopolski przyjechali goście z 10 państw oraz 200 gmin należących do programu Gmina Przyjazna Seniorom. W tym niezwykłym wydarzeniu wzięło udział ponad osiem tysiąca osób.

Senioralia to wyjątkowa atmosfera, parada, koncerty, tańce, badania profilaktyczne i mnóstwo pozytywnej energii. Dziękujemy wszystkim Seniorom, partnerom, wystawcom i wolontariuszom za stworzenie największej imprezy seniorskiej w Europie! – powiedział Łukasz Salwarowski, prezes Stowarzyszenia MANKO, redaktor naczelny „Głosu Seniora”.

Zaczęło się pięknie – paradą „Senior Ma Moc”, na czele której szedł niezwykły, 95-letni, lecz jakże energetyczny mistrz Sobiesław Zasada, legenda motoryzacji. W Parku Jordana odbyła się oficjalna część uroczystości. Wręczono statuetki i certyfikaty, wyróżniono m.in. Sobiesława Zasadę (za wspieranie inicjatyw proseniorskich), Anitę Richert-Kaźmierską (najaktywniejszą pełnomocniczkę ds. polityki senioralnej) oraz Michała Zabojszcza, dyrektora pierwszego w Polsce Szpitala Przyjaznego Seniorom – Szpitala MSWiA w Krakowie. Były koncerty gwiazd i występy artystyczne, międzypokoleniowa zabawa z DJ Wiką. To był także największy w Polsce pokaz mody senioralnej „Stylowi Seniorzy– Głos Seniora”. Dla uczestników przygotowano także konkursy, bezpłatne badania profilaktyczne (m.in. badania słuchu, wzroku, cukru, ciśnienia, serca i masy ciała). Można też było skorzystać z porad ekspertów. Co niezwykle cenne, wydarzenie miało również Strefę Bezpiecznego Seniora Stop Manipulacji – nie daj się oszukać.

„Żal było wyjeżdżać – chęć zabawy była tak wielka, że SILWERSI nie chcieli wsiąść do autokaru –… każdy czekał na dyskotekę dorosłego człowieka 🙂” – napisał w mediach społecznościowych jeden z uczestników.

Wydarzeniu towarzyszyły także rejsy taneczne po Wiśle – łajby pełne tańca, dobrej muzyki i fantastycznej atmosfery szalonych silversów. Był Międzypokoleniowy Marszobieg po Zdrowie im. dr. Krzysztofa Czarnobilskiego. – Cieszymy się, że 20 czerwca deszcz nie przeszkodził nam we wspólnym świętowaniu, aktywności i integracji międzypokoleniowej – dodał prezes Salwarowski.

Organizatorami tego niezwykłego wydarzenia byli: „Głos Seniora”, Stowarzyszenie MANKO, Międzynarodowy Instytut Rozwoju Społecznego. Zdrowie Polaków było patronem medialnym tego wydarzenia.

Foto: Głos Seniora

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Żyj zdrowo

W Polsce jest nowe miejsce apiterapii!

W niedzielę 21 czerwca 2026 roku w Kajetanach odbędzie się otwarcie Krainy Miodu APILAND – Centrum Natury, Zdrowia i Apiterapii. To miejsce,…
Co? Gdzie? Kiedy?

Kardiologia przyszłości – przyszłość kardiologii

Ponad 20 ekspertów, sześć sesji merytorycznych i jeden wniosek: technologia, o której jeszcze niedawno mówiliśmy jako o przyszłości, działa już dziś w…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

14-15 czerwca: Kongres Nauka dla Społeczeństwa

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczyna się już w piątek 12 czerwca 2026 r. sesją plakatową usytułowaną przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie oraz przed gmachem Starej Biblioteki UW….
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *