Wyleczenie raka piersi jest dla kobiety często dopiero początkiem powrotu do normalnego życia. Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna stwarzają kolejne możliwości rekonstrukcji usuniętej piersi za pomocą lipotransferu oraz makijażu permanentnego sutka.
„Warto zauważyć, że więcej Polek decyduje się na prewencyjne usunięcie jajnika niż piersi. Jest to spowodowane obawą przed utratą tak ważnego atrybutu kobiecości, jakim jest pierś. W dzisiejszych czasach nie musimy obawiać się zabiegu rekonstrukcji, ponieważ specjaliści z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej dysponują maszynami oraz zabiegami, za których pomocą możemy precyzyjnie i naturalnie odbudować utraconą pierś – wyjaśnia dr Robert Chmielewski, specjalista medycyny estetycznej i chirurg z kliniki Rclinic. – Medycyna estetyczna i chirurgia mają na celu nie tylko poprawiać i dbać o nasz wygląd, ale również o samopoczucie, pewność siebie i duszę. Dla wielu kobiet, po przebytej chorobie nowotworowej, utrata piersi bądź sutka staje się ogromną traumą. Nie ma nic piękniejszego w zawodzie specjalisty medycyny estetycznej, jak możliwość pomocy takim pacjentkom”.
Naturalna odbudowa
Metoda VAL (water-jet assisted liposuction) przy użyciu BodyJet Evo jest najbardziej naturalną metodą liposukcji oraz pobierania materiału do lipotransferu. Inne sposoby odsysania tłuszczu niszczą pobierany materiał, co uniemożliwia dalsze efektywne wykorzystanie tłuszczu w modelowaniu ciała. Powiększanie piersi poprzez transfer tłuszczu jest uznawane przez specjalistów medycyny estetycznej za bezpieczną i efektywną metodę, pozwala powiększyć biust na całe życie. Zabieg liposukcji wodnej oraz wszczepienia pobranego tłuszczu w piersi jest terapią typu walk-in-walk-out – pacjentka wymaga jedynie znieczulenia miejscowego, a sam zabieg trwa 2 godziny. Metoda Beauli, czyli transfer tłuszczu do piersi, jest rekomendowana dla różnych grup pacjentów: pragnących powiększenia piersi z przyczyn estetycznych, nie tolerujących implantów silikonowych i zmuszonych do usunięcia wkładek, chcących zlikwidować braki bądź asymetrię piersi oraz po mastektomii piersi w wyniku choroby nowotworowej.