NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

Spadek wagi poprawia stan zdrowia, ale nie humor

Utrata wagi co prawda poprawia stan naszego zdrowia, jednak niekoniecznie humor – wynika z badań psychologów z University College Londyn przeprowadzonych na niemal 2 tys. osób z nadwagą.

U osób, które zrzuciły najwięcej kilogramów (średnio ok. 7 kg) ryzyko pogorszenia nastroju, a nawet depresji znacząco rosło. fot. Archiwum

U osób, które zrzuciły najwięcej kilogramów (średnio ok. 7 kg) ryzyko pogorszenia nastroju, a nawet depresji rosło aż o 78 procent. Mechanizm tego zjawiska nie jest do końca jasny, może wiązać się z koniecznymi dla chudnięcia wyrzeczeniami i wysiłkiem.
Jak podkreśla pierwsza autorka pracy dr Sarah Jackson z UCL Epidemiology & Public Health, nie chodzi o zniechęcanie do zrzucania wagi, lecz uświadomienie, że samo chudnięcie niekoniecznie przyniesie poprawę we wszystkich aspektach naszego życia. „Motywujące reklamy środków odchudzających często dają nam nierealistyczne obietnice, powinniśmy zdawać sobie sprawę i z wyzwań, które przed nami stoją” – uważa dr Jackson.źródło: rmf24.pl

Powiązane artykuły
LEKARZWszechstronny lekarz

Jak pokolenie Z utrzymuje work-life balance

Młodzi pracujący mają coraz większą świadomość, jak ważne jest zachowanie równowagi między obowiązkami zawodowymi a życiem osobistym. Badania pokazują, że pokolenie Z…
LEKARZInnowacjeWszechstronny lekarz

Naukowcy rozwikłali kluczową zagadkę celiakii

Osoby z celiakią muszą unikać glutenu, białka zawartego w pszenicy, życie i jęczmieniu, które mogą wywoływać bolesne objawy w jelitach, utrudniać wchłanianie…
LEKARZWszechstronny lekarz

Retaryfikacja wycen poprawi funkcjonowanie oddziałów neurologicznych

Rozmowa z prof. dr hab. med. Haliną Sienkiewicz-Jarosz, przewodniczącą Krajowej Rady ds. Neurologii przy Ministrze Zdrowia. Pani Profesor, Krajowa Rada ds. Neurologii…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter