NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

Spadek wagi poprawia stan zdrowia, ale nie humor

Utrata wagi co prawda poprawia stan naszego zdrowia, jednak niekoniecznie humor – wynika z badań psychologów z University College Londyn przeprowadzonych na niemal 2 tys. osób z nadwagą.

U osób, które zrzuciły najwięcej kilogramów (średnio ok. 7 kg) ryzyko pogorszenia nastroju, a nawet depresji znacząco rosło. fot. Archiwum

U osób, które zrzuciły najwięcej kilogramów (średnio ok. 7 kg) ryzyko pogorszenia nastroju, a nawet depresji rosło aż o 78 procent. Mechanizm tego zjawiska nie jest do końca jasny, może wiązać się z koniecznymi dla chudnięcia wyrzeczeniami i wysiłkiem.
Jak podkreśla pierwsza autorka pracy dr Sarah Jackson z UCL Epidemiology & Public Health, nie chodzi o zniechęcanie do zrzucania wagi, lecz uświadomienie, że samo chudnięcie niekoniecznie przyniesie poprawę we wszystkich aspektach naszego życia. „Motywujące reklamy środków odchudzających często dają nam nierealistyczne obietnice, powinniśmy zdawać sobie sprawę i z wyzwań, które przed nami stoją” – uważa dr Jackson.źródło: rmf24.pl

Powiązane artykuły
AktualnościWszechstronny lekarz

Zapraszamy na Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”

– Informacja prasowa Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki i lokalne społeczności na trzydniowy Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”, który odbędzie się w dniach…
KongresWszechstronny lekarz

IV debata plenarna rektorów uczelni medycznych (komentarz)

Uzupełnieniem debaty jest komentarz dr. Piotra Kusznieruka dotyczący ustawy o kształceniu na uczelniach wyższych. Rewolucja technologiczna oraz głębokie zmiany społeczne sprawiają, że…
AktualnościKongresWszechstronny lekarz

„Perspektywy Medycyny” 2022: relacja z gali wręczenia nagród (foto)

Gala wręczenia nagród 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” 2022 odbyła się 17 kwietnia w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. To ważne wydarzenie…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter