NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

Spadek wagi poprawia stan zdrowia, ale nie humor

Utrata wagi co prawda poprawia stan naszego zdrowia, jednak niekoniecznie humor – wynika z badań psychologów z University College Londyn przeprowadzonych na niemal 2 tys. osób z nadwagą.

U osób, które zrzuciły najwięcej kilogramów (średnio ok. 7 kg) ryzyko pogorszenia nastroju, a nawet depresji znacząco rosło. fot. Archiwum

U osób, które zrzuciły najwięcej kilogramów (średnio ok. 7 kg) ryzyko pogorszenia nastroju, a nawet depresji rosło aż o 78 procent. Mechanizm tego zjawiska nie jest do końca jasny, może wiązać się z koniecznymi dla chudnięcia wyrzeczeniami i wysiłkiem.
Jak podkreśla pierwsza autorka pracy dr Sarah Jackson z UCL Epidemiology & Public Health, nie chodzi o zniechęcanie do zrzucania wagi, lecz uświadomienie, że samo chudnięcie niekoniecznie przyniesie poprawę we wszystkich aspektach naszego życia. „Motywujące reklamy środków odchudzających często dają nam nierealistyczne obietnice, powinniśmy zdawać sobie sprawę i z wyzwań, które przed nami stoją” – uważa dr Jackson.źródło: rmf24.pl

Powiązane artykuły
LEKARZWszechstronny lekarz

Objawy SM są we krwi na wiele lat przed wystąpieniem objawów

– Wyobraźmy sobie, że moglibyśmy zdiagnozować stwardnienie rozsiane, zanim niektórzy pacjenci dotrą do kliniki – powiedział dr Stephen Hauser, dyrektor Uniwersytetu Kalifornijskiego…
Wszechstronny lekarzLEKARZ

Niedobór kwaśnej lipazy lizosomalnej (LAL)

To choroba rzadka o postępującym charakterze, która może prowadzić do istotnych problemów zdrowotnych, a nieleczona skończyć się zgonem jeszcze przed 6. miesiącem…
LEKARZWszechstronny lekarz

Ultrarzadka choroba Fabry’ego

Choroba Fabry’ego uszkadza mózg i serce. Niespecyficzność objawów sprawia, że pacjenci czekają na diagnozę nawet kilkanaście lat. Symptomami są m.in. przeszywający ból…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter