NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

Braster pomoże zadbać polskim samorządom o zdrowie Polek

Jedna z gmin województwa warmińsko-mazurskiego zakupiła 100 urządzeń do domowej profilaktyki raka piersi wraz z abonamentem. Umowa ma stanowić początek współpracy firmy Braster z jednostkami samorządu terytorialnego.

Urządzenie BRASTER – innowacyjny medyczny tester termograficzny służący do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi fot. braster

Gmina Kurzętnik (województwo warmińsko-mazurskie) realizuje Gminny Program Profilaktyki Raka Piersi, w ramach którego zakupiła 100 urządzeń Braster wraz z abonamentem na 24 miesiące. Program skierowany jest do kobiet w wieku 35-49 lat, które biorąc w nim udział otrzymują bezpłatny dostęp do systemu domowej profilaktyki raka piersi Braster.
Akcję zainaugurowała konferencja „Zdrowa kobieta” 27 kwietnia, podczas której nie tylko zaprezentowano Brastera, ale również chętne panie mogły wykonać pierwsze badanie.
„Wobec niepokojąco rosnących statystyk dotyczących zachorowań na nowotwory wśród Polek, regularne samobadanie oraz tzw. „czujność onkologiczna” mogą znacząco wpłynąć na spadek tych przerażających statystyk. Mamy nadzieję, że już wkrótce inne polskie gminy wezmą przykład z gminy Kurzętnik i uruchomią programy profilaktyki raka piersi. Sektor samorządowy może być dla nas ważnym partnerem biznesowym” – tłumaczy Marcin Halicki, Prezes Braster s.a.

Dane z Krajowego Rejestru Nowotworów pokazują, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek (22% wszystkich nowotworów). Dla porównania, rak jajnika stanowi 5% wszystkich nowotworów kobiet, a rak szyjki macicy 4%. Rak piersi potrafi pozostać przez długi czas nie wykryty, dlatego tak ważna jest systematyczna profilaktyka badań.
„Nasza gmina postanowiła zadbać o zdrowie kobiet i zakupiła system Braster, który pozwala na komfortowe badanie piersi w zaciszu domowych. Wiemy, jak ważna jest profilaktyka raka piersi, dlatego postanowiliśmy umożliwić mieszkankom gminy Kurzętnik dostęp do tego innowacyjnego urządzenia, które nie tylko pomaga zapobiec tej chorobie, ale także wyrabia nawyk comiesięcznego badania piersi. Mam nadzieję, że uruchomiony program profilaktyki przyczyni się do szybszej wykrywalności złośliwych nowotworów, tym samym zwiększając szansę chorych pań na całkowite wyleczenie” – mówi Wojciech Dereszewski, wójt Kurzętnika.

Aktualnie Braster przygotowuje się do ekspansji zagranicznej. Zgodnie z przyjętą aktualizacją strategii na lata 2015-2021 spółka planuje w latach 2017-2018 debiut na kilkunastu rynkach zagranicznych(m.in. Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech). Pierwsze pilotaże na mniejszych rynkach europejskich takich jak np. Holandia, Portugalia bądź Irlandia mają rozpocząć się w drugiej połowie br.

Powiązane artykuły
AktualnościWszechstronny lekarz

Zapraszamy na Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”

– Informacja prasowa Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki i lokalne społeczności na trzydniowy Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”, który odbędzie się w dniach…
KongresWszechstronny lekarz

IV debata plenarna rektorów uczelni medycznych (komentarz)

Uzupełnieniem debaty jest komentarz dr. Piotra Kusznieruka dotyczący ustawy o kształceniu na uczelniach wyższych. Rewolucja technologiczna oraz głębokie zmiany społeczne sprawiają, że…
AktualnościKongresWszechstronny lekarz

„Perspektywy Medycyny” 2022: relacja z gali wręczenia nagród (foto)

Gala wręczenia nagród 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” 2022 odbyła się 17 kwietnia w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. To ważne wydarzenie…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter