NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

Braster pomoże zadbać polskim samorządom o zdrowie Polek

Jedna z gmin województwa warmińsko-mazurskiego zakupiła 100 urządzeń do domowej profilaktyki raka piersi wraz z abonamentem. Umowa ma stanowić początek współpracy firmy Braster z jednostkami samorządu terytorialnego.

Urządzenie BRASTER – innowacyjny medyczny tester termograficzny służący do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi fot. braster

Gmina Kurzętnik (województwo warmińsko-mazurskie) realizuje Gminny Program Profilaktyki Raka Piersi, w ramach którego zakupiła 100 urządzeń Braster wraz z abonamentem na 24 miesiące. Program skierowany jest do kobiet w wieku 35-49 lat, które biorąc w nim udział otrzymują bezpłatny dostęp do systemu domowej profilaktyki raka piersi Braster.
Akcję zainaugurowała konferencja „Zdrowa kobieta” 27 kwietnia, podczas której nie tylko zaprezentowano Brastera, ale również chętne panie mogły wykonać pierwsze badanie.
„Wobec niepokojąco rosnących statystyk dotyczących zachorowań na nowotwory wśród Polek, regularne samobadanie oraz tzw. „czujność onkologiczna” mogą znacząco wpłynąć na spadek tych przerażających statystyk. Mamy nadzieję, że już wkrótce inne polskie gminy wezmą przykład z gminy Kurzętnik i uruchomią programy profilaktyki raka piersi. Sektor samorządowy może być dla nas ważnym partnerem biznesowym” – tłumaczy Marcin Halicki, Prezes Braster s.a.

Dane z Krajowego Rejestru Nowotworów pokazują, że rak piersi to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek (22% wszystkich nowotworów). Dla porównania, rak jajnika stanowi 5% wszystkich nowotworów kobiet, a rak szyjki macicy 4%. Rak piersi potrafi pozostać przez długi czas nie wykryty, dlatego tak ważna jest systematyczna profilaktyka badań.
„Nasza gmina postanowiła zadbać o zdrowie kobiet i zakupiła system Braster, który pozwala na komfortowe badanie piersi w zaciszu domowych. Wiemy, jak ważna jest profilaktyka raka piersi, dlatego postanowiliśmy umożliwić mieszkankom gminy Kurzętnik dostęp do tego innowacyjnego urządzenia, które nie tylko pomaga zapobiec tej chorobie, ale także wyrabia nawyk comiesięcznego badania piersi. Mam nadzieję, że uruchomiony program profilaktyki przyczyni się do szybszej wykrywalności złośliwych nowotworów, tym samym zwiększając szansę chorych pań na całkowite wyleczenie” – mówi Wojciech Dereszewski, wójt Kurzętnika.

Aktualnie Braster przygotowuje się do ekspansji zagranicznej. Zgodnie z przyjętą aktualizacją strategii na lata 2015-2021 spółka planuje w latach 2017-2018 debiut na kilkunastu rynkach zagranicznych(m.in. Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Niemczech). Pierwsze pilotaże na mniejszych rynkach europejskich takich jak np. Holandia, Portugalia bądź Irlandia mają rozpocząć się w drugiej połowie br.

Powiązane artykuły
Wszechstronny lekarz

Trudno gojące się rany

Okres jesienno-zimowy nie jest łatwy dla pacjentów z trudno gojącymi ranami oraz ich opiekunów, gdyż zarówno wychładzanie ciała jak i jego przegrzewanie…
Wszechstronny lekarz

Dobrze zaplanowany zabieg to 95 proc. sukcesu

O tym, jak na przestrzeni lat zmienił się profil pacjentów z nowotworami głowy i szyi, jak leczyć, żeby nie okaleczyć i jak…
Wszechstronny lekarz

Potencjalnie śmiertelna choroba, o której prawdopodobnie nigdy nie słyszałeś

Choroba niczym detektywistyczna zagadka. Wysportowany chłopak ma kłopoty z bieganiem, zdrowa dziewczyna traci głos, aktywna matka czuje nudności i nagłe silne zmęczenie…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter