NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

Ginekolodzy onkologiczni zjadą do Krakowa

Blisko 400 specjalistów z zakresu ginekologii onkologicznej spotka się podczas ogólnopolskiej konferencji „Nowości w ginekologii onkologicznej”, która odbędzie się 15-16 września br. w Krakowie.

Organizatorami konferencji są pracownicy Kliniki Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. fot. Szpital Uniwersytecki w Krakowie

Stolicę Małopolski odwiedzi czołówka światowej sławy specjalistów. Profesorowie Hans-Rudolf Tinneberg, Teresa Woodruff, Usha Sarayia, Antoni Basta, Mirosław Wielgoś i inni przedstawią swoje spostrzeżenia na temat najnowszych trendów w ginekologii onkologicznej. Program konferencji obejmuje nowoczesną profilaktykę nowotworów narządu rodnego i piersi, nowotwory towarzyszące ciąży oraz diagnostykę i leczenie nowotworów narządu płciowego w oparciu o wyniki aktualnych badań naukowych. Sesje naukowe podzielone na koleje bloki tematyczne stanowią przekrój najważniejszych problemów związanych z nowotworami ginekologicznymi.

Organizatorami konferencji są pracownicy Kliniki Ginekologii Onkologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Jak podkreślają, poruszane podczas konferencji zagadnienia są przede wszystkim istotne z punktu widzenia pacjentek. Statystki dotyczące zachorowalności na nowotwory nie napawają optymizmem. Guzy złośliwe o podłożu ginekologicznym to prawie 40 proc. nowotworów, które dotykają kobiety. Kobiety chorują niezależnie od wieku, najczęściej w okresie okołomenopauzalnym, niemniej nieprawidłowości występują również u kobiet młodych. Niepokojąco wzrasta także występowanie nowotworów towarzyszących ciąży.

Powiązane artykuły
LEKARZWszechstronny lekarz

Objawy SM są we krwi na wiele lat przed wystąpieniem objawów

– Wyobraźmy sobie, że moglibyśmy zdiagnozować stwardnienie rozsiane, zanim niektórzy pacjenci dotrą do kliniki – powiedział dr Stephen Hauser, dyrektor Uniwersytetu Kalifornijskiego…
Wszechstronny lekarzLEKARZ

Niedobór kwaśnej lipazy lizosomalnej (LAL)

To choroba rzadka o postępującym charakterze, która może prowadzić do istotnych problemów zdrowotnych, a nieleczona skończyć się zgonem jeszcze przed 6. miesiącem…
LEKARZWszechstronny lekarz

Ultrarzadka choroba Fabry’ego

Choroba Fabry’ego uszkadza mózg i serce. Niespecyficzność objawów sprawia, że pacjenci czekają na diagnozę nawet kilkanaście lat. Symptomami są m.in. przeszywający ból…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter