NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

System

Kiedy rozpoczynać badania przesiewowe w kierunku raka piersi?

W Polsce i większości krajów europejskich mammograficzne badanie przesiewowe w kierunku raka piersi u kobiet z nieobciążonym wywiadem rodzinnym wykonuje się co 2 lata między 50. a 69. rokiem życia. Są nowe wytyczne.

National Comprehensive Cancer Network (NCCN) to organizacja zrzeszająca 31 wiodących ośrodków onkologicznych w Stanach Zjednoczonych. W ramach propagowania wiedzy onkologicznej NCCN tworzy wytyczne leczenia poszczególnych nowotworów. W tym roku ukazały się nowe zalecenia dotyczące badań przesiewowych w kierunku raka piersi. Organizacja ta zaleca wykonywanie przesiewowej mammografii corocznie u wszystkich kobiet po 40. roku życia. Nowe wytyczne NCCN mogą na nowo otworzyć dyskusję na temat wieku rozpoczynania badań przesiewowych w kierunku raka piersi.

źródło: www.medscape.com

Powiązane artykuły
LEKARZSystem

Radioterapia: w 2023 roku leczona była rekordowa liczba pacjentów!

W 2023 roku w ośrodkach radioterapii w Polsce leczono promieniami 105 890 pacjentów – o 6874 pacjentów więcej niż w 2022 roku….
LEKARZSystem

Optometrysta od 26 marca zawodem medycznym

To dobra wiadomość przede wszystkim dla pacjentów, dla których uregulowane prawnie wymagania wobec optometrystów oznaczają większe bezpieczeństwo i pewność, że trafią na…
LEKARZSystem

2 na 3 Polaków nie wie, co robić w sytuacji zagrożenia

Dokumenty, lekarstwa, pieniądze, prowiant i telefon – właśnie to Polacy zabraliby ze sobą podczas szybkiej ewakuacji. Z kolei większość badanych otwarcie przyznaje,…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *