Już 20 czerwca odbędzie się VI. edycja kongresu Szczyt Zdrowie, organizowanego przez Instytut Ochrony Zdrowia we współpracy z Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH. Tegoroczny kongres odbywa się pod hasłem: Ekonomia, gospodarka, zdrowie – rola kapitału ludzkiego, jako podstawy rozwoju społeczno-ekonomicznego państwa. Podczas kongresu eksperci będą dyskutować m.in. o kierunku innowacji w służbie ochrony zdrowia, a także na temat współpracy sektora publicznego i prywatnego. Wszystko po to, aby wypracować strategię skutecznego leczenia Polaków i zabezpieczyć rozwój gospodarczy Polski.
– Kongres Szczyt Zdrowie tworzy płaszczyznę dialogu i komunikacji pomiędzy wszystkimi uczestnikami systemu ochrony zdrowia. W takiej formule łatwiej jest rozmawiać o problemach – mówi dr hab. Mariusz Gujski z Instytut Ochrony Zdrowia – Wszystkie dyskusje będą oparte o doświadczenia zarówno pacjentów, lekarzy jak i osób zarządzających w służbie zdrowia – dodaje.
W wydarzeniu wezmą udział wysokiej rangi menadżerowie, politycy, urzędnicy, przedstawiciele sektora publicznego, świata biznesu oraz organizacji pozarządowych. Organizatorzy Szczytu nie chcą przekonywać, że pieniądze wydane na zdrowie to inwestycja. To zdanie, powtarzane publicznie przez wielu, powoli staje się już nie tyle nośne, co banalne. Będą chcieli usłyszeć od paneli stów jakie są recepty na to, aby tę oczywistą myśli przełożyć na realne działania i wdrożyć w codzienną praktykę funkcjonowania państwa.
Wśród najważniejszych tematów poruszanych przez uczestników Kongresu będą m.in. miejsce zdrowia w innowacyjnej gospodarce państwa, znaczenie modeli epidemiologicznych i ekonomicznych w procesie podejmowania decyzji, innowacje w zdrowiu oraz sektor prywatny, sektor publiczny – miejsce i znaczenie w nowoczesnym systemie ochrony zdrowia. Porozmawiamy także o wpływie kapitału ludzkiego na rozwój społeczno-ekonomicznego państwa.
– Ochrona zdrowia jest priorytetem dla obywateli niezależnie od wszelkich różnic społecznych, kulturowych czy ekonomicznych. Jest to widoczne zarówno w strukturze wydatków publicznych jak i prywatnych. Dbałość o psychiczne i fizyczne zdrowie Polaków to inwestycja, która szybko się zwraca – mówi Grzegorz Juszczyk, dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.
Szczyt Zdrowie 2018 odbędzie się 20 czerwca w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego – PZH przy ul. Chocimskiej 24 w Warszawie. Aby wziąć udział w Kongresie należy się zarejestrować na stronie www.szczytzdrowie.pl lub pod nr tel. 530 333 834. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.