NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

ONKOfundusz święci pierwsze sukcesy swoich podopiecznych

Od grudnia w Polsce funkcjonuje ogólnopolski portal społecznościowego wsparcia chorych na nowotwory – ONKOfundusz. Trzy miesiące po jego uruchomieniu inicjatywa Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych i Fundacji Wygrajmy Zdrowie ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.

fot. archiwum

ONKOfundusz stanowi medium łączące darczyńców, czyli osoby chcące wspierać chorych na raka, oraz podopiecznych, rozumianych jako pacjentów korzystających z możliwości pozyskania darowizn na dodatkowe, niezbędne i medycznie uzasadnione świadczenia związane z terapią i rehabilitacją.

„Użytkownicy dopiero poznają działanie portalu, ale już mamy zbiórkę, którą można nazwać sukcesem. Co prawda nie udało się uzbierać pełnej kwoty, ale środki zgromadzone na koncie Podopiecznego znacznie zbliżyły go do podjęcia dalszego leczenia” – zauważa dyrektor Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Beata Ambroziewicz.

Podopieczny, o którym mowa, dzięki zebranym środkom może poddać się nierefundowanej terapii przeciwnowotworowej, która jest dla niego ogromną szansą. Pan Alfred, który jako jeden z pierwszych zaufał ONKOfunduszowi, zebrał znaczną cześć założonej sumy.

Zdecydowałem się na założenie konta na portalu, ponieważ dotychczasowe terapie nie przynosiły rezultatów. Lekarze zaproponowali podjęcie leczenia, które niestety nie jest refundowane. Mimo choroby pracuję, ale nie stać mnie było na całkowite pokrycie kosztów leczenia – opowiada pokrótce swoją historię pan Alfred.
Historia Pana Alfreda dodaje także otuchy innym podopieczny i jest siłą napędową dla założycieli serwisu.

Wiemy, że warto. Polacy chcą sobie pomagać, ale chcą mieć też pewność, że ich pomoc trafia do potrzebującej osoby, a nie na konto organizacji. W tym kontekście ONKOfundusz to unikalna inicjatywa; nie pobieramy opłat za prowadzenie portalu, więc jedyne korzyści z przelanych pieniędzy mają pacjenci.– podsumowuje działanie ONKOfunduszu Szymon Chrostowski, Prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Chcąc wesprzeć podopiecznych portalu możesz przelać dowolną kwotę na wybraną zbiórkę. Wystarczy zalogować się na ONKOfunduszu, zostać Darczyńcą i pomóc walczącym z rakiem. Suma zgromadzonych darowizn, która trafi do Podopiecznego na realizację wyznaczonego przez niego celu, jest widoczna na jego profilu. Wystarczy jedno kliknięcie, by wesprzeć tych, którzy się nie poddają. Drugim sposobem na pomoc Podopiecznym jest przekazanie 1% swojego podatku na wybranego pacjenta (KRS 0000333981).
Jeśli chcesz pomóc lub sam potrzebujesz pomocy finansowej w leczeniu raka, wejdź na www.ONKOfundusz.pl i zobacz, jak niewiele trzeba, żeby dać szansę potrzebującym lub sobie samemu.

Powiązane artykuły
Wszechstronny lekarz

Mini-PCDH15 terapia genowa ratuje słuch u myszy

Badacze zaprojektowali mini-gen, który w przyszłości może dać skuteczną terapię genową zespołu Ushera typu 1F. Zespół kierowany przez naukowców z Harvard Medical…
AktualnościWszechstronny lekarz

Zapraszamy na Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”

– Informacja prasowa Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki i lokalne społeczności na trzydniowy Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”, który odbędzie się w dniach…
KongresWszechstronny lekarz

IV debata plenarna rektorów uczelni medycznych (komentarz)

Uzupełnieniem debaty jest komentarz dr. Piotra Kusznieruka dotyczący ustawy o kształceniu na uczelniach wyższych. Rewolucja technologiczna oraz głębokie zmiany społeczne sprawiają, że…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter