NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

ONKOfundusz święci pierwsze sukcesy swoich podopiecznych

Od grudnia w Polsce funkcjonuje ogólnopolski portal społecznościowego wsparcia chorych na nowotwory – ONKOfundusz. Trzy miesiące po jego uruchomieniu inicjatywa Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych i Fundacji Wygrajmy Zdrowie ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy.

fot. archiwum

ONKOfundusz stanowi medium łączące darczyńców, czyli osoby chcące wspierać chorych na raka, oraz podopiecznych, rozumianych jako pacjentów korzystających z możliwości pozyskania darowizn na dodatkowe, niezbędne i medycznie uzasadnione świadczenia związane z terapią i rehabilitacją.

„Użytkownicy dopiero poznają działanie portalu, ale już mamy zbiórkę, którą można nazwać sukcesem. Co prawda nie udało się uzbierać pełnej kwoty, ale środki zgromadzone na koncie Podopiecznego znacznie zbliżyły go do podjęcia dalszego leczenia” – zauważa dyrektor Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych, Beata Ambroziewicz.

Podopieczny, o którym mowa, dzięki zebranym środkom może poddać się nierefundowanej terapii przeciwnowotworowej, która jest dla niego ogromną szansą. Pan Alfred, który jako jeden z pierwszych zaufał ONKOfunduszowi, zebrał znaczną cześć założonej sumy.

Zdecydowałem się na założenie konta na portalu, ponieważ dotychczasowe terapie nie przynosiły rezultatów. Lekarze zaproponowali podjęcie leczenia, które niestety nie jest refundowane. Mimo choroby pracuję, ale nie stać mnie było na całkowite pokrycie kosztów leczenia – opowiada pokrótce swoją historię pan Alfred.
Historia Pana Alfreda dodaje także otuchy innym podopieczny i jest siłą napędową dla założycieli serwisu.

Wiemy, że warto. Polacy chcą sobie pomagać, ale chcą mieć też pewność, że ich pomoc trafia do potrzebującej osoby, a nie na konto organizacji. W tym kontekście ONKOfundusz to unikalna inicjatywa; nie pobieramy opłat za prowadzenie portalu, więc jedyne korzyści z przelanych pieniędzy mają pacjenci.– podsumowuje działanie ONKOfunduszu Szymon Chrostowski, Prezes Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych.

Chcąc wesprzeć podopiecznych portalu możesz przelać dowolną kwotę na wybraną zbiórkę. Wystarczy zalogować się na ONKOfunduszu, zostać Darczyńcą i pomóc walczącym z rakiem. Suma zgromadzonych darowizn, która trafi do Podopiecznego na realizację wyznaczonego przez niego celu, jest widoczna na jego profilu. Wystarczy jedno kliknięcie, by wesprzeć tych, którzy się nie poddają. Drugim sposobem na pomoc Podopiecznym jest przekazanie 1% swojego podatku na wybranego pacjenta (KRS 0000333981).
Jeśli chcesz pomóc lub sam potrzebujesz pomocy finansowej w leczeniu raka, wejdź na www.ONKOfundusz.pl i zobacz, jak niewiele trzeba, żeby dać szansę potrzebującym lub sobie samemu.

Powiązane artykuły
LEKARZWszechstronny lekarz

Retaryfikacja wycen poprawi funkcjonowanie oddziałów neurologicznych

Rozmowa z prof. dr hab. med. Haliną Sienkiewicz-Jarosz, przewodniczącą Krajowej Rady ds. Neurologii przy Ministrze Zdrowia. Pani Profesor, Krajowa Rada ds. Neurologii…
LEKARZWszechstronny lekarz

Związek między częstotliwością wypróżnień a ogólnym stanem zdrowia

Zespół badawczy kierowany przez Institute for Systems Biology (ISB) przeanalizował dane kliniczne, dotyczące stylu życia i dane multiomiczne (złożonej analizy danych klinicznych)…
LEKARZWszechstronny lekarz

Kariera? Niekoniecznie. Filary to bliscy, zdrowie i rozwój

Raport „Skok w dorosłość” rzuca nowe światło na priorytety młodego pokolenia. Dla młodych ludzi najważniejsza jest rodzina – takie wnioski płyną z…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter