NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Bezpłatne badania dermatoskopowe

14 May 2022

10:00 / 14:00

W sobotę 14 maja – miesiącu świadomości czerniaka – Szpital Kopernika w Łodzi zaprasza osoby w wieku 18+ na bezpłatne dermatoskopowe badania znamion skórnych.

Badania odbędą się w Ośrodku Onkologii i Hematologii w Łodzi (wejście od ul. Paderewskiego 4) w godz. 10:00-14:00.

Na badania obowiązują wcześniejsze zapisy, które będą prowadzone w środę 11 maja i w czwartek 12 maja w godz. 10:00-13:00 pod numerem 506 584 836.

Słońce, pomimo oczywistych zalet, może okazać się największym wrogiem naszej skóry. Nadmierna ekspozycja na promienie UV odpowiada za rozwój nowotworów skóry, w tym czerniaka. Czerniak to nowotwór złośliwy skóry, który charakteryzuje się agresywnym wzrostem oraz wczesnymi i licznymi przerzutami.
W okresie przedwakacyjnym warto skontrolować znamiona, które już pojawiły się na skórze, ale też dowiedzieć się, jak skutecznie chronić skórę – największy narząd ludzkiego ciała – przed słońcem, by móc świadomie i bezpiecznie cieszyć się urokami pięknej, letniej pogody.


W dni powszednie Szpital Kopernika w Łodzi prowadzi bezpłatne badania znamion skórnych w ramach projektu: https://www.kopernik.lodz.pl/sg-swiadoma-profilaktyka-ii-nowotworow-skory/

Film edukacyjny na temat nowotworów skóry: https://www.youtube.com/watch?v=IsNhJXjq7rE&t=83s

Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *