NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

IX FORUM PACJENTÓW ONKOLOGICZNYCH

5 November 2021

00:00

Forum Pacjentów Onkologicznych jest jedną z najważniejszych corocznych aktywności skupiających środowisko pacjentów onkologicznych z całego kraju oraz ekspertów, decydentów i mediów.

Forum jest miejscem debaty przedstawicieli aktywnie działających organizacjipacjentów z chorobą nowotworową, lekarzy specjalistów z obszaru onkologii, ekspertów systemu opieki zdrowotnej, towarzystw naukowych, i instytucji rządowych. Forum daje możliwość zaprezentowania stanowiska pacjentów wobec dyskutowanych problemów i opracowywanych projektów zmian w polskiej onkologii, pozwala na sformułowanie postulatów interwencji  i rekomendacji w obszarach najbardziej dla pacjentów dolegliwych, jest głosem za partnerskim udziałem organizacji pacjentów w procesach decyzyjnych, ważnych dla naszego życia i zdrowia. Merytorycznej dyskusji w czasie Forum towarzyszy intensywna oprawa medialna: materiały prasowe, wywiady, spotkania z dziennikarzami.

Tegoroczne Forum odbędzie się pod hasłem „ONKOLOGIA – strategia zmian”.
 – Chcemy poruszyć temat zmian strategicznych w polskiej onkologii, takich jak: Narodowa Strategia Onkologiczna, Krajowa Sieć Onkologiczna, Fundusz Medyczny, zmiany w ustawie refundacyjnej, w ustawie o jakości w ochronie zdrowia i w ustawie o badaniach klinicznych. Te długofalowe plany,  zamiast doraźnych działań powinny wyznaczyć kierunek zmian w polskiej onkologii, których celem jest osiągnięcie światowych standardów opieki onkologicznej – mówi Aleksandra Rudnicka, rzecznik PKPO.

Udział w Forum potwierdził mister zdrowia Adam Niedzielski oraz podsekretarze stanu Ministerstwa Zdrowia: Sławomir Gadomski i Maciej Miłkowski. – Lista zaproszonych gości  jest długa i są na niej nie tylko decydenci i eksperci, ale też liderzy organizacji pacjentów onkologicznych – podkreśla Piotr Fonrobet, wiceprezes PKPO  – Fakt, że do dyskusji z pacjentami przyjęły zaproszenie, tak ważne osoby, mające wpływ na zmiany w polskiej onkologii, świadczy jak ważny jest nasz głos, i że jesteśmy traktowani po partnersku.

IX Forum Pacjentów Onkologicznych jest całodziennym wydarzeniem, na które składają się: briefing prasowy z udziałem m.in. ministra zdrowia oraz cykl 4 paneli dyskusyjnych: strategiczne zmiany systemowe w onkologii, 1 linia leczenia w onkologii i hematologii. innowacje technologiczne w onkologii i hematoonkologii oraz opieka onkologiczna XXI w.

Forum towarzyszyć  będzie uroczysta Gala z ceremonią wręczenia nagród Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych „Jaskółki Nadziei” za lata 2019 i 2021 oraz obchody  Jubileuszu 10.lecia „Głosu Pacjenta Onkologicznego”, czasopisma, którego misją jest edukacja, wsparcie i informacja pacjentów onkologicznych i ich bliskich. Poznamy też zwycięzców I Konkursu Literackiego „Głosu”.  Ukoronowaniem Gali  będzie koncert zespołu AUTENTIKOS, podczas którego poznamy  specjalnie napisaną przez prof. Sebastiana Giebela frontmena zespołu, piosenkę  pacjentów onkologicznych – ŻYJ I TRWAJ. Gościem specjalnym koncertu będzie laureat 5 Frdyeryków, pacjent onkologiczny, raper O.S.T.R.

Oba wydarzenia  obejrzeć można będzie pod linkami:

FORUM: https://youtu.be/2h-XZCjvuZA    godz,11.00 -15.30
GALA: 
https://youtu.be/-z06Y-MRzrU       godz. 17.30 – 20.30

Lub na żywo: Hotel Victoria, Warszawa, ul. Królewska 11

6 listopada w ramach Forum zaplanowano spotkanie  liderów Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych z udziałem: Rzecznika Praw Pacjenta – ministra Bartłomieja Chmielowca, Piotra Brombera – wiceministra ds. dialogu społecznego w MZ  oraz przedstawicielką organizacji pacjentów w Radzie NFZ  dr Joanną Jończyk.

Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *