NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Sprawdź stan swoich stóp i paznokci razem z Fundacją NEUCA dla Zdrowia

22 July 2022

10:00 / 16:00

Fundacja NEUCA dla Zdrowia wraz firmą Excilor udostępnia Polakom bezpłatne badanie stóp i paznokci pod kątem grzybicy i kurzajek. Na trasie specjalnego podobusa znajduje się Kraków, gdzie już 22 lipca 2022 r., przy ul. Wielickiej 76, będzie można wykonać bezpłatne badanie podologiczne. Jednocześnie w podobusie pacjenci będą mieli świetną okazję do samodzielnego wykonania pomiaru poziomu cukru i kwasu moczowego we krwi. Nad poprawnością wykonania tego pomiaru czuwa przeszkolony personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki sanitarne.

W podobusie odpowiednio przeszkolona osoba wykonywać będzie weryfikację stanu stóp pacjentów i ich paznokci, dokonując diagnozy w kierunku m.in. grzybicy i kurzajek. Najnowsza akcja organizowana przez Fundację NEUCA dla Zdrowia ma na celu edukację pacjentów pod kątem chorób stóp i paznokci oraz ukierunkowanie ich na odpowiedni wybór leczenia, jeśli stan zdrowia pacjenta tego wymaga. Pacjent zdrowy także otrzyma odpowiednią wiedzę na temat ew. zagrożenia związanego z grzybicą paznokci, czy wystąpieniem kurzajek.

Ponadto we wspomnianym podobusie Fundacja NEUCA dla Zdrowia udostępni pacjentom możliwość samodzielnego i wykonania pomiaru poziomu cukru i kwasu moczowego we krwi. Nad poprawnością wykonania pomiaru czuwać będzie personel zapewniający instruktaż oraz bezpieczne warunki do wykonania tych czynności. 

Należy pamiętać, że cukrzyca jest zjawiskiem globalnym, obecnie będącym bliskim rozmiarom pandemii. Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF) szacuje, że na świecie z cukrzycą żyje co 10 dorosła osoba. Co więcej, w Europie 36% osób chorujących na cukrzycę jest niezdiagnozowana a w kraju statystyki są równie niepokojące. Oferowany pomiar kwasuy moczowego we krwi szczególnie rekomendowany jest więc tej właśnie grupie osób, jak i osobom z nadciśnieniem tętniczym, otyłością i chorobą wieńcową.

Podobus Fundacji NEUCA dla Zdrowia stacjonować będzie w Krakowie w piątek 22 lipca br., przy ul. Wielickiej 76, w godzinach 10:00 – 16:00. Nr tel.: 12 655 01 40.

Udział w badaniach jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonać najpóźniej na 24h przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu: kontakt@fundacjaneuca.pl lub tel. 512-746-125.

Fundacja NEUCA dla Zdrowia dokłada wszelkich starań by w aktualnej sytuacji epidemicznej zapewnić wszystkim pacjentom bezpieczeństwo. W podobusie będą odbywać się tylko umówione wizyty. Zapraszani są pacjenci, którzy nie mają podejrzeń zakażenia koronawirusem i posiadają maseczki zakrywające usta i nos.

Więcej szczegółów na temat badań i warunków zapisów znajduje się na stronie Fundacji NEUCA dla Zdrowia: www.fundacjaneuca.pl

Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *