NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Światowy Dzień Wcześniaka

14 November 2021

12:00

17 listopada obchodzimy Światowy Dzień Wcześniaka . To czas solidarności z dziećmi urodzonymi przedwcześnie ich rodzicami i personelem medycznym, który każdego dnia walczy o życie najmniejszych dzieci.

W tym roku Fundacja Koalicja dla wcześniaka we współpracy z Krajowym Funduszem na rzecz Dzieci i Muzeum Łazienki Królewskie przygotowała specjalny projekt „Młodzi Wirtuozi Najmniejszym z Najmłodszych”.

To projekt, w ramach którego, dzięki wspaniałym osobom i instytucjom, powstały pięknie nagrania muzyki instrumentalnej oraz utwory skomponowane specjalnie dla wcześniaków – piosenka na dzień dobry pt. „Powitanie dnia” oraz „Kołysanka dla wcześniaka”.

Z okazji Światowego Dnia Wcześniaka w ramach projektu odbędą się dwa wydarzenia:

 • 14.11 o godz. 12:00 w Sali Balowej Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbędzie się koncert w wykonaniu stypendystów Programu ZDOLNI Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Zostaną zaprezentowane utwory przygotowane w ramach projektu. Koncert można obejrzeć na żywo pod tym linkiem https://youtu.be/0G_3HH1_SMk
 • 16.11 o godz. 11:00 w Sali Balowej Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbędzie się konferencja prasowa, podczas której powiemy o stymulacji rozwoju psychicznego wcześniaków m.in. poprzez muzykę, bieżącej sytuacji dotyczącej infekcji RSV, długu immunologicznym i profilaktyce zakażeń wirusem RS oraz 4. fali pandemii COVID-19 w neonatologii.
  W konferencji udział wezmą:
        – prof. Ewa Helwich, konsultant krajowa ds. neonatologii;
        – prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, prezes Fundacji Koalicja dla wcześniaka; 
  Bożena Cieślak-Osik, psycholog kliniczny;
        – Agata i Mateusz Fandri, muzykoterapeuta i kompozytor utworów dla wcześniaków;
        – Agnieszka Imbierowicz-Grabowska, członek zarządu Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci.
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *