Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach projektu „Przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie do systemu opieki zdrowotnej organizacji opieki koordynowanej (OOK) model POZ PLUS” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego organizuje szkolenia dla lekarzy POZ.
Celem szkoleń ma być rozszerzenie kompetencji w zakresie diagnostyki i terapii dolegliwości bólowych kręgosłupa, stawu biodrowego i barkowego zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej i Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
W związku z powyższym planowany jest cykl ogólnopolskich szkoleń w formule blended-learning dla lekarzy rodzinnych i fizjoterapeutów z zakresu realizacji i rekomendacji fizjoterapii w POZ PLUS.
SZKOLENIE STACJONARNE ODBĘDĄ SIĘ:
- Miejsce realizacji – Wrocław, termin – 23.11.2018r. Piątek
- Miejsce realizacji – Łódź, termin – 08.12.2018r. Sobota
- Miejsce realizacji – Warszawa, termin – 14.12.2018r. Piątek
ZAKRES MERYTORYCZNY SZKOLENIA:
- Zakres rekomendacji PTF, PTMR i KLRwP.
- Strategia fizjoterapii w zespołach bólowych w obrębie układu ruchu w ramach POZ, zasady palpacji, planowanie fizjoterapii, omówienie karty badania.
- Rola masażu, fizykoterapii i kinezyterapii w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa oraz stawu biodrowego i obręczy barkowego.
- Ocena palpacyjna wrażliwości uciskowej mięśni i więzadeł – zespół bólowy kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz zespół bólowy stawu biodrowego – planowanie fizjoterapii.
- Ocena palpacyjna wrażliwości uciskowej mięśni i więzadeł – zespół bólowy kręgosłupa odcinka piersiowego oraz zespół bolesnego barku – planowanie fizjoterapii.
- Ocena palpacyjna wrażliwości uciskowej mięśni i więzadeł – w zespole bólowym odcinka szyjnego kręgosłupa – planowanie fizjoterapii.
Program szkoleń jest programem autorskim opracowanym przez dr hab Krzysztofa Kassolika, dr hab. Donatę Kurpas oraz Dr Elżbietę Rajkowską – Labon. Szkolenie będzie prowadzone przez autorów programu.
Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy rodzinnych i fizjoterapeutów z placówek realizujących pilotaż projektu POZ PLUS.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o rejestracje (formularz rejestracyjny dostępny jest na platformie po kliknięciu w wybraną lokalizacje). W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się telefonicznie: 22 572 61 34 lub mailem: koordynowana@nfz.gov.pl