NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Szkolenia dla lekarzy rodzinnych i fizjoterapeutów

Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach projektu „Przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie do systemu opieki zdrowotnej organizacji opieki koordynowanej (OOK) model POZ PLUS” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego organizuje szkolenia dla lekarzy POZ.

Celem szkoleń ma być rozszerzenie kompetencji w zakresie diagnostyki i terapii dolegliwości bólowych kręgosłupa, stawu biodrowego i barkowego zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii i Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej i Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

W związku z powyższym planowany jest cykl ogólnopolskich szkoleń w formule blended-learning dla lekarzy rodzinnych i fizjoterapeutów z zakresu realizacji i rekomendacji fizjoterapii w POZ PLUS.

SZKOLENIE STACJONARNE ODBĘDĄ SIĘ:

ZAKRES MERYTORYCZNY SZKOLENIA:

  • Zakres rekomendacji PTF, PTMR i KLRwP.
  • Strategia fizjoterapii w zespołach bólowych w obrębie układu ruchu w ramach POZ, zasady palpacji, planowanie fizjoterapii, omówienie karty badania.
  • Rola masażu, fizykoterapii i kinezyterapii w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa oraz stawu biodrowego i obręczy barkowego.
  • Ocena palpacyjna wrażliwości uciskowej mięśni i więzadeł – zespół bólowy kręgosłupa odcinka lędźwiowo-krzyżowego oraz zespół bólowy stawu biodrowego – planowanie fizjoterapii.
  • Ocena palpacyjna wrażliwości uciskowej mięśni i więzadeł – zespół bólowy kręgosłupa odcinka piersiowego oraz zespół bolesnego barku – planowanie fizjoterapii.
  • Ocena palpacyjna wrażliwości uciskowej mięśni i więzadeł – w zespole bólowym odcinka szyjnego kręgosłupa – planowanie fizjoterapii.

Program szkoleń jest programem autorskim opracowanym przez dr hab Krzysztofa Kassolika, dr hab. Donatę Kurpas oraz Dr Elżbietę Rajkowską – Labon. Szkolenie będzie prowadzone przez autorów programu.

Szkolenie przeznaczone jest dla lekarzy rodzinnych i fizjoterapeutów z placówek realizujących pilotaż projektu POZ PLUS.

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o rejestracje (formularz rejestracyjny dostępny jest na platformie po kliknięciu w wybraną lokalizacje). W przypadku dodatkowych pytań należy kontaktować się telefonicznie: 22 572 61 34 lub mailem: koordynowana@nfz.gov.pl

Powiązane artykuły
KongresAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Rozpoczął się COP28 - światowy szczyt klimatyczny w Dubaju

Według Copernicus Climate Change Service rok 2023 był najcieplejszym rokiem od 125 tysięcy lat. 30 listopada 2023 prezydencję COP oficjalnie przeszła w…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Ucho 2023: Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej

Od niedzieli 19 listopada w Kajetanach pod Warszawą trwa XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 – Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej w codziennej praktyce. „Co…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Złoty Skalpel 2023: nagrodzono najlepszych!

Serce rośnie, kiedy widzi się, jak polscy innowatorzy zmieniają oblicze medycyny. Ich odkrycia i praca to ogromna szansa i nadzieja na skuteczniejsze…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter