NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu najlepszą polską uczelnią medyczną

Tydzień po opublikowaniu wyników ogólnoświatowego rankingu szkół wyższych The World University Rankings (The WUR), w którym Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (UMW) zajął pierwsze miejsce spośród uczelni z Polski, poznaliśmy wyniki rankingu dziedzinowego The WUR „by subject”. Także w tym zestawieniu UMW jest krajowym liderem – tym razem w dziedzinie medycyny klinicznej i przedklinicznej.

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu  w rankingu dziedzinowym, The World University Rankings „by subject” notowany jest po raz pierwszy i sklasyfikowany w grupie 301-400 najlepszych uczelni świata. To najwyższa nota polskiej uczelni medycznej w tegorocznym rankingu, w dziedzinie medycyny klinicznej i przedklinicznej w środowisku międzynarodowym 1001 uczestników rankingu.

Na tak doskonały wynik Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wpłynęła przede wszystkim ocena publikacji – cytowań, która w przyjętej metodologii rankingowej stanowiła aż 35% ogólnej oceny. Poza cytowaniami i dydaktyką kryteriami wpływającymi na ocenę w tym rankingu były transfer wiedzy oraz umiędzynarodowienie.

To kolejny już sukces wrocławskiej uczelni po tygodniu od wyników Rankingu THE WUR, gdzie UMW także uplasował się na pierwszym miejscu wśród polskich uczelni. To był rewelacyjny debiut – Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu w rankingu THE WUR notowany był po raz pierwszy i od razu sklasyfikowany w grupie 351-400 najlepszych uczelni świata. To najwyższa nota polskiej uczelni w tegorocznym rankingu.

– Najwyższa ocena w Polsce to fantastyczna wiadomość – mówi rektor Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Prof. Piotr Ponikowski dodaje, że szczególnie ważne jest dla niego wysokie miejsce w ocenie dydaktyki. – Doskonałość w obszarze dydaktyki to dla nas w tym roku akademickim jedno z najważniejszych zadań. Wprowadzamy wiele unowocześnień, chcemy jeszcze lepiej – bardziej praktycznie uczyć naszych studentów. Cieszę się, że obiektywna, międzynarodowa ocena potwierdza słuszność obranego przez nas kierunku – doskonałość w dydaktyce – o to zabiegamy – podkreśla rektor najwyżej sklasyfikowanej uczelni w kraju.

Rankingi przedmiotowe THE WUR „by subject” z roku na rok uwzględniają coraz więcej uczelni. Opierają się one na precyzyjnie opracowanych wskaźnikach, takich, jakie wykorzystywane są do stworzenia ogólnego rankingu Times Higher Education World University Ranking, ale metodologia ich wykorzystania została skalibrowana w celu dopasowania do poszczególnych dziedzin.

THE WUR (Times Higher Education World Universities Rankings) to jeden z największych światowych rankingów klasyfikujących uczelnie wyższe. W tym roku w zestawieniu znalazło się blisko 1800 uczelni, w tym 32 z Polski.

Klasyfikacja w Polsce w zakresie Clinical Pre-clinical Health

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2023/subject-ranking/clinical-pre-clinical-health#!/page/0/length/25/locations/POL/sort_by/rank/sort_order/asc/cols/stats

zdj. https://kraum.org.pl/

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

24 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Jedną z najbardziej widocznych globalnych zmian na świecie, w tym również w Polsce, jest postępują­ca urbanizacja przestrzeni. Proces ten przyniósł wiele korzyści,…
LEKARZAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?PACJENT

16 kwietnia to Światowy Dzień Głosu

Głos jest podstawowym narzędziem umożliwiającym i wspierającym funkcjonowanie współczesnego społeczeństwa opartego na komunikacji. Jego zaburzenia mają negatywny wpływ na wiele obszarów aktywności…
KongresAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Raport 5. Kongresu „Zdrowie Polaków” i „Perspektywy Medycyny” 2023

Już wkrótce poznamy laureatów 3. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” 2023. Uroczysta gala wręczenia nagród odbędzie się 25 marca 2024 roku w gmachu…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *