NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Innowacje

Zapoznaj się z HUGO

13.01 na błoniach Stadionu Narodowego stanął Hugo™ Truck – mobilna treningowa sala operacyjna z robotem HUGO RAS. HUGO RAS (Robotic Assisted Surgery) to nowy wymiar robotyki; mobilny (można go przemieszczać pomiędzy salami operacyjnymi) wielofunkcyjny robot do małoinwazyjnej chirurgii z asystą robotyczną. Może być wykorzystywany, m.in., w chirurgii kolorektalnej, urologii i ginekologii.

„Techniki robotyczne przyczyniają się do tego, że pacjenta w krótkim czasie możemy przywrócić do zdrowia. Robotyka precyzyjnie prowadzi chirurga, skraca czas pobytu pacjenta w szpitalu i czas rekonwalescencji. Pacjent po operacji laparoskopowej albo robotycznej wraca do pracy dużo szybciej niż po operacji klasycznej. W dziedzinie onkologii to przełom, jeżeli chodzi o dokładność” – mówi prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński, kierownik Kliniki Ginekologii Onkologicznej, Narodowy Instytut Onkologii im. M Skłodowskiej – Curie w Warszawie, konsultant krajowy w dziedzinie ginekologii onkologicznej.

Powiązane artykuły
Innowacje

Badania kliniczne dzieci szansą na innowacyjne terapie w onkologii

Rocznie u 1100-1200 dzieci diagnozowany jest nowotwór złośliwy[1] – z czego niestety u mniej niż połowy choroba zostaje rozpoznana w początkowym stadium….
Innowacje

Trendy w medycynie nuklearnej

Teranostyka, diagnostyka izotopowa dla celów immunoterapii, zastosowanie emiterów promieniowania alfa w terapii, precyzyjna diagnostyka chorób zwyrodnieniowych mózgu, dynamiczne badania PET i sztuczna…
Innowacje

Elektrofizjologia i elektroterapia – trendy 2022/2023

„Inteligentne” układy do elektroterapii o niedostępnych dotąd funkcjach, nowe techniki zabiegowe, innowacyjne cewniki ablacyjne i optymalizacja organizacji pracowni to główne trendy w…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *