NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?Wszechstronny lekarz

Zawalcz o onkogrant

Rozpoczął się nabór do II edycji konkursu Onkogranty, w którym poszukiwane są nowe, dotychczas niefinansowane przez inne instytucje projekty eksperckie i edukacyjne, twórczo nawiązujących do Strategii Walki z Rakiem w Polsce 2015-2024.

Walka z rakiem jest wyzwaniem, które wykracza daleko poza obszar medycyny i ochrony zdrowia, łącząc w sobie zagadnienia z innych dziedzin wiedzy – od ekonomii, przez prawo, psychologię czy socjologię, po bioetykę. Ogólne problemy związane z zapobieganiem, leczeniem i poprawą jakości życia chorych na nowotwory mają swoje lokalne odniesienia. Dlatego głównym tematem drugiej edycji Konkursu jest postrzeganie szeroko rozumianej walki z rakiem, obejmującej profilaktykę, organizację systemu ochrony zdrowia oraz edukację społeczną i wsparcie pacjentów w trakcie i po zakończeniu leczenia, w jej lokalnym wymiarze.

W II edycji najlepsze projektu zostaną wyłonione w dwóch kategoriach:

  • Polityka walki z rakiem: oryginalne projekty zmian w systemie ochrony zdrowia, które mogą poprawić dostępność i jakość opieki onkologicznej w Polsce.
  • Edukacja w walce z rakiem: programy edukacyjne oraz projekty działań zwiększających zainteresowanie profilaktyką pierwotną i pobudzających społeczną świadomość w obszarze zdrowia onkologicznego.

Termin zgłaszania projektów upływa 31 stycznia 2018 r. Wyniki II edycji Konkursu zostaną ogłoszone do 30 marca 2018 r.

Więcej na stronie: http://www.ligawalkizrakiem.pl/aktualnosci/265-onkogranty-ii-walka-z-rakiem-lokalnie-i-globalnie

 

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

24 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Jedną z najbardziej widocznych globalnych zmian na świecie, w tym również w Polsce, jest postępują­ca urbanizacja przestrzeni. Proces ten przyniósł wiele korzyści,…
LEKARZWszechstronny lekarz

Objawy SM są we krwi na wiele lat przed wystąpieniem objawów

– Wyobraźmy sobie, że moglibyśmy zdiagnozować stwardnienie rozsiane, zanim niektórzy pacjenci dotrą do kliniki – powiedział dr Stephen Hauser, dyrektor Uniwersytetu Kalifornijskiego…
Wszechstronny lekarzLEKARZ

Niedobór kwaśnej lipazy lizosomalnej (LAL)

To choroba rzadka o postępującym charakterze, która może prowadzić do istotnych problemów zdrowotnych, a nieleczona skończyć się zgonem jeszcze przed 6. miesiącem…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter