NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Kobiety w chirurgii

Fundacja Kobiety w chirurgii ustanawia 22 stycznia DNIEM KOBIET W CHIRURGII i zaprasza do wspólnego świętowania pierwszych urodzin

Z okazji swoich pierwszych urodzin Fundacja Kobiety w chirurgii zdecydowała się ustanowić 22 stycznia DNIEM KOBIET W CHIRURGII.

Skąd wziął się ten pomysł?

“Jest wiele kobiet w chirurgii i bez nich tej chirurgii by nie było. Często są cichymi bohaterkami sali operacyjnej i zasługują na to, żeby o nich mówić i je pokazywać.”

mówi Małgorzata Nowosad, Prezeska Fundacji.

“Celebrujmy wspólnie to, kim jesteśmy, bądźmy dumne ze swojej pracy i nagradzajmy się za nasze wysiłki. Kobiety w chirurgii bardzo długo żyły w cieniu, nadszedł czas aby zabłysły niczym lampa chirurgiczna!” – dodaje Magdalena Wyrzykowska, członkini Zarządu.

Fundacja Kobiety w chirurgii działa od roku

“Trudno uwierzyć, że mija rok od kiedy powołałyśmy Fundację. W tym czasie wydarzyło się wiele wspaniałych rzeczy. Przeprowadziłyśmy badanie “Liczymy się”, w którym prawie 500 kobiet zdecydowało się opowiedzieć nam swoje historie. Wyniki “Liczymy się” wyznaczyły kierunek działań naszej organizacji. Uruchomiłyśmy m.in. wsparcie prawne i psychologiczne oraz projekt “Spółdzielnia Wiedzy” – wirtualną przestrzeni do wymiany wiedzy i wzajemnego wsparcia. Stajemy się głosem kobiet w chirurgii. “ – komentuje Marta Musiejewska, członkini Zarządu Fundacji.

“Stajemy się głosem kobiet w chirurgii.”

“Bardzo wiele osób uznało naszą misję za ważną i postanowiło wesprzeć nasze działania. Przy Fundacji pojawiło się również kilkadziesiąt lekarek, pielęgniarek, położnych oraz studentek chętnych by do nas dołączyć, co nas ogromnie cieszy” – dodaje Musiejewska.

Fundacja zaprasza na wspólne obchody urodzin w sobotę 22 stycznia

W najbliższą sobotę 22 stycznia o godzinie 17:00 Zespół Fundacji połączy się na żywo na Facebook’u i opowie o minionym roku i planach na dalsze działania.

“Wzniesiemy również toast za wszystkie kobiety w chirurgii! Będzie nam niezmiernie miło jeśli do nas dołączycie!” – zapraszają członkinie Fundacji.

Fundacja zachęca do wysyłania zdjęć, z których utworzy okolicznościowy kolaż.

“22 stycznia to święto każdej Kobiety w chirurgii. Chciałybyśmy pokazać nasze twarze. Co roku będziemy uzupełniać kolaż o nowe zdjęcia. Zapraszamy do wspólnego świętowania i udziału w tej akcji. ” – czytamy na stronie.

Fundacja Kobiety w Chirurgii powstała w styczniu 2021. Ma na celu inspirowanie do rozwoju oraz zapewnianie wszechstronnego wsparcia dla lekarek, pielęgniarek i położnych pracujących w specjalizacjach zabiegowych. Mobilizuje kobiety do angażowania się w proces zmian w polskiej medycynie. Wdraża programy, które dają szansę na równy start i rozwój w specjalizacjach zabiegowych, pomagają zdobywać przydatne umiejętności oraz zapewniają kobietom wsparcie i opiekę – merytoryczną, prawną i psychologiczną. Swoimi działaniami wspiera również rozwój polskiej medycyny dla wszystkich medyków, niezależnie od płci i stanowiska.

Więcej informacji na temat działalności organizacji na stronie: kobietywchirurgii.pl

Fundacja Kobiety w chirurgii

Mail: kontakt@kobietywchirurgii.pl

IG: instagram/kobiety_w_chirurgii/ FB: facebook.com/kobietywchirurgii

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Zapraszamy na 4. konferencję z cyklu „Nauka dla Społeczeństwa”

25 maja o godz. 18.00 odbyła się 4. konferencja z cyklu „Nauka dla Społeczeństwa”.Tym razem specjaliści ze Światowego Centrum Słuchu przedstawili, jak…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Medal honorowy dla prof. Henryka Skarżyńskiego

Podczas trwających od kilku dni obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim prof. Henryk Skarżyński został odznaczony medalem honorowym „Powstanie w…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Osobowości i Sukcesy Roku 2023

W poniedziałek 24 kwietnia w Warszawie odbyła się uroczysta gala „Osobowości i Sukcesy”. Wśród głównych nagrodzonych znalazł się prof. Henryk Skarżyński, dyrektor…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *