Kolejna edycja Panelowych Spotkań Dyskusyjnych PAN Oddział Lublin odbędzie się w dniach 5 – 6 kwietnia 2018 roku i będzie obejmować trzy symultanicznie odbywające się wydarzenia:
- warsztaty naukowe w dyscyplinach medycznych, technicznych i rolniczych, prezentujące praktyczne umiejętności obejmujące problematykę innowacyjności
- VII Wystawę Innowacyjnych Rozwiązań Urządzeń Badawczo- Pomiarowych i Nowych Technologii, prezentująca przykłady nowych technologii oraz urządzeń badawczo-pomiarowych
- V Konferencję naukowo-techniczną „Innowacje w Praktyce” przeznaczoną głównie dla młodych naukowców,
Na spotkania – warsztaty, konferencję i wystawę zaproszeni zostaną: dyrektorzy i kierownicy przedsiębiorstw przemysłowych, pracownicy naukowi oraz studenci i doktoranci z kraju i z zagranicy. Uczestnicy poszczególnych paneli otrzymają certyfikaty uczestnictwa. W ramach IV Konferencji „Innowacje w Praktyce”, odbędzie się konkurs na najlepszy poster naukowy.
Celem Panelowych Spotkań Dyskusyjnych PAN Oddział Lublin jest integracja środowiska naukowego – badaczy oraz młodych pracowników z różnych dziedzin nauki, kreujących innowacyjne rozwiązania w zakresie nowych rozwiązań z obszarów: techniki, nauk przyrodniczych i medycznych. Oryginalnym rozwiązaniem tego typu spotkań jest to, że w jednym obiekcie, w tym samym czasie przedstawiane są prezentacje i prowadzone są dyskusje w środowisku naukowym, w którym uczestnicy mają wykształcenie inżynierskie, medyczne, rolnicze oraz humanistyczne, a ich miejscem pracy jest jedna z pięciu lubelskich uczelni, wspieranych przez współpracowników z kraju i z zagranicy.
Ponadto, poprzez taką integrację środowiska Oddział Lubelski PAN uzyska wymierne efekty w zakresie propagowania dobrych praktyk wśród studentów, studentów-doktorantów i przedsiębiorców, co z kolei pozwoli na rozwój i poprawę współpracy w zakresie działań o charakterze rozwojowym.
Warsztaty połączone z konferencją wraz z licznymi panelami mają charakter cykliczny i są organizowane od 2012 roku. Podczas Konferencji głos zabiorą doświadczeni badacze, młodzi naukowcy oraz studenci – doktoranci z kraju i zagranicy. Szczególnego efektu organizatorzy upatrują w postaci zacieśnienia współpracy pomiędzy 5 lubelskimi uczelniami i przedstawicieli z zakładów przemysłowych. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w odniesieniu do priorytetów UE i aktualnie wdrażanego projektu Horyzont 2020, w którym ważną rolę odgrywa współpraca międzysektorowa, głównie współpraca nauki i biznesu. Ponadto, organizatorzy kładą duży nacisk na aspekt praktyczny i w ramach panelu dyskusyjnego odbędą się warsztaty dotyczące tych zagadnień.
Panelowe Spotkania Dyskusyjne konferencja-wystawa i warsztaty z roku na rok stają się okazją do wymiany poglądów i doświadczeń między naukowcami, a praktykami, a także prowadzą do ważnej merytorycznej dyskusji na temat sposobów komercjalizacji innowacji naukowych w wielu różnych dziedzinach. Naukowcy mają możliwość zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć badawczych, a przedsiębiorcy zapoznać szersze grono naukowców z uczelni z terenu Lubelszczyzny, a także całego kraju, ze swoją komercyjną ofertą. Dotychczas zorganizowane spotkania warsztatowe spotykały się z ogromnym zainteresowaniem i pozwoliły na nawiązanie współpracy pomiędzy placówkami naukowymi, a przedsiębiorstwami. Wydarzenia te otrzymywały patronaty, m.in. Prezesa Polskiej Akademii Nauk, Prezydenta Miasta Lublina, Marszałka Województwa Lubelskiego i innych. Z uwagi na duże zainteresowanie uczestników planowane jest kontynuowanie tego rodzaju spotkań w latach następnych.
Kiedy: 5 – 6 kwietnia
Gdzie: Arena Lublin ul. Stadionowa 1
Rejestracja: Osoby zainteresowane udziałem proszone są o rejestrację on-line.
Więcej informacji: na stronie internetowej: www.cine.edu.pl