NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?Wszechstronny lekarz

Biała sobota w Centrach Onkologii

W niedzielę 4 lutego 2018 roku obchodzimy XVIII Światowy Dzień Walki z Rakiem (World Cancer Day). Z tej okazji Polska Unia Onkologii wraz z Partnerami już osiemnasty raz organizuje Dzień Drzwi Otwartych na terenie całego kraju.

W ramach tzw. “białej soboty”, która odbędzie się 3 lutego 2018 roku, wszystkie chętne osoby będą mogły skorzystać z bogatej oferty bezpłatnych porad, konsultacji i badań onkologicznych świadczonych w placówkach onkologicznych i hematoonkologicznych na terenie całego kraju.

Przewodnim hasłem obchodów tegorocznego Światowego Dnia Walki z Rakiem jest APEL PUO i całego środowiska onkologów polskich o wspólne, ponad podziałami i ponadresortowe intensywne działania na rzecz zapewnienia wszystkim chorym na nowotwory w naszym kraju – równego dostępu do europejskich standardów kompleksowej, koordynowanej i najwyższej jakości opieki onkologicznej stosownie do nadal aktualnych postulatów zawartych w Paryskiej Karcie Walki z Rakiem z 2000 r.

3 lutego w godz. 9.00 – 14.00 w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów, ul. Roentgena 5 do Państwa dyspozycji pozostają lekarze wielu specjalizacji. Będzie można wykonać:

– badania cytologiczne (dla Pań ubezpieczonych)

– badania mammograficzne (dla Pań ubezpieczonych, w wieku od 50-69 lat, które w ciągu ostatnich
dwu lat nie wykonywały profilaktycznej mammografii )

– badanie zmian na skórze dermatoskopem

– pomiar poziomu cukru

– pomiar ciśnienia tętniczego

– porady dla osób chcących rzucić palenie

– pomiar tlenku węgla w wydychanym powietrzu

– konsultacje onkologiczne

– konsultacje lekarzy rodzinnych

– naukę samobadania piersi

– porady dietetyka

Osoby zainteresowane będą mogły na stoisku Oddziału Wojewódzkiego NFZ wyrobić kartę EKUZ, otrzymać dane do konta ZIP oraz informacje o sieci szpitali. Panie ze Stowarzyszenia Amazonki Centrum będą udzielały porad jak dbać o piersi.”

3 lutego w godz. 9.00 – 14.00 staraniem Centrum Onkologii, Polskiej Unii Onkologii i Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce, w budynku Centrum Profilaktyki Nowotworów, ul. Roentgena 5 do Państwa dyspozycji pozostają lekarze wielu specjalizacji.

 

Powiązane artykuły
LEKARZWszechstronny lekarz

Choroba rzadka, o której nikt nie słyszał

ASMD (niedobór kwaśnej sfingomielinazy) to ultrarzadka, wielonarządowa i postępująca choroba uwarunkowana genetycznie, należąca do grupy lizosomalnych chorób spichrzeniowych. Nieleczona może stanowić zagrożenie…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Powstała Koalicja Diagnostyczno-Kliniczna na rzecz nowotworów kobiecych

Czy bez odpowiedniej diagnostyki patomorfologicznej i molekularnej można dzisiaj skutecznie leczyć raka? Co wspólnego z profilaktyką nowotworów kobiecych mają badania molekularne? Czy…
LEKARZWszechstronny lekarz

Neurologia polska: sukcesy, oczekiwania, perspektywy

W neurologii skupiają się, jak w soczewce, wszystkie problemy systemu opieki zdrowotnej. Rozmowa z prof. dr. hab. Konradem Rejdakiem, prezesem Polskiego Towarzystwa…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter