NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Chorzy nie lubią, gdy lekarz używa komputera podczas wizyty

W związku z postępującą informatyzacją służby zdrowia badacze z University of Texas MD Anderson Cancer Center przeprowadzili badanie, w którym oceniali wpływ używania komputera na komunikację lekarz-pacjent.

120 chorym na zaawansowane nowotwory zaprezentowano filmy przedstawiające aktora grającego lekarza, spisującego podczas wizyty lekarskiej dane odręcznie lub na komputerze. Po każdej ze scen badani wypełniali kwestionariusz oceniający zdolności komunikacyjne, empatię oraz profesjonalizm lekarza. Zaznaczali również, która forma komunikacji bardziej im odpowiada.

72% uczestników badania wolałoby, aby lekarze prowadzili notatki odręcznie. Lekarz, który nie używał komputera był uznawany za bardziej profesjonalnego, o wyższych zdolnościach komunikacyjnych i większej empatii.

źródło: meetinglibrary.asco.org, onkoserwis

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter