NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?

Chorzy nie lubią, gdy lekarz używa komputera podczas wizyty

W związku z postępującą informatyzacją służby zdrowia badacze z University of Texas MD Anderson Cancer Center przeprowadzili badanie, w którym oceniali wpływ używania komputera na komunikację lekarz-pacjent.

120 chorym na zaawansowane nowotwory zaprezentowano filmy przedstawiające aktora grającego lekarza, spisującego podczas wizyty lekarskiej dane odręcznie lub na komputerze. Po każdej ze scen badani wypełniali kwestionariusz oceniający zdolności komunikacyjne, empatię oraz profesjonalizm lekarza. Zaznaczali również, która forma komunikacji bardziej im odpowiada.

72% uczestników badania wolałoby, aby lekarze prowadzili notatki odręcznie. Lekarz, który nie używał komputera był uznawany za bardziej profesjonalnego, o wyższych zdolnościach komunikacyjnych i większej empatii.

źródło: meetinglibrary.asco.org, onkoserwis

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Żyj zdrowo

W Polsce jest nowe miejsce apiterapii!

W niedzielę 21 czerwca 2026 roku w Kajetanach odbędzie się otwarcie Krainy Miodu APILAND – Centrum Natury, Zdrowia i Apiterapii. To miejsce,…
Co? Gdzie? Kiedy?

Kardiologia przyszłości – przyszłość kardiologii

Ponad 20 ekspertów, sześć sesji merytorycznych i jeden wniosek: technologia, o której jeszcze niedawno mówiliśmy jako o przyszłości, działa już dziś w…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

14-15 czerwca: Kongres Nauka dla Społeczeństwa

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczyna się już w piątek 12 czerwca 2026 r. sesją plakatową usytułowaną przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie oraz przed gmachem Starej Biblioteki UW….
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter