NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Czy po 12.00 będziemy mieć nowego ministra zdrowia?

Dziś  w samo południe premier Mateusz Morawiecki przedstawi nowy skład swojego rządu – Czy będą zmiany na stanowisku Minister Zdrowia?

Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki podkreślał w rozmowie z dziennikarzami stwierdził, że rekonstrukcja obejmie mniej więcej jedną trzecią resortów. Takie spekulacje potwierdził w radiu zet Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który poinformował, że zostanie wymienionych mniej niż dziesięciu, ale więcej niż pięciu ministrów.

Sami ministrowe nie chcą otwarcie spekulować – ogłoszenie zmian wolą pozostawić premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, jednak wśród wymienianych nieoficjalnie pojawia się nazwisko Konstantego Radziwiłła. Na stanowisku ministra zdrowia miałby go zastąpić prof. Łukasz Szumowski obecnie pełniący stanowisko wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego.

 

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter