NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Wszechstronny lekarz

Dobre praktyki postępowania w udarze mózgu

Eksperci opracowali „Dobre praktyki postępowania dyspozytorów medycznych i zespołów ratownictwa medycznego z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu”. Ich celem jest jak najszybsze udzielenie właściwej pomocy medycznej osobie z podejrzeniem udaru mózgu.

Dokument przygotował zespół ekspertów w składzie:

  • prof. dr hab. n. med. Danuta Ryglewicz,
  • prof. dr hab. n. med. Robert Jerzy Ładny,
  • podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Tombarkiewicz.

Przydatną pomocą, która umożliwi szybkie rozpoczęcie skutecznej terapii, jest również „Algorytm postępowania dyspozytorów medycznych i zespołów ratownictwa medycznego w oparciu o dobre praktyki postępowania z pacjentem z podejrzeniem udaru mózgu”.

Stosowanie tych rekomendacji przez dyspozytorów medycznych i zespoły ratownictwa medycznego, pozwoli na skrócenie czasu, w jakim osoba z podejrzeniem udaru mózgu otrzyma właściwą pomoc medyczną na etapie przedszpitalnym oraz docelowo w wyspecjalizowanym ośrodku udarowym.

Na stronie Ministerstwa Zdrowia można pobrać dokument.

 

Powiązane artykuły
AktualnościWszechstronny lekarz

Zapraszamy na Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”

– Informacja prasowa Serdecznie zapraszamy wszystkich entuzjastów nauki i lokalne społeczności na trzydniowy Kongres „Nauka dla Społeczeństwa”, który odbędzie się w dniach…
KongresWszechstronny lekarz

IV debata plenarna rektorów uczelni medycznych (komentarz)

Uzupełnieniem debaty jest komentarz dr. Piotra Kusznieruka dotyczący ustawy o kształceniu na uczelniach wyższych. Rewolucja technologiczna oraz głębokie zmiany społeczne sprawiają, że…
AktualnościKongresWszechstronny lekarz

„Perspektywy Medycyny” 2022: relacja z gali wręczenia nagród (foto)

Gala wręczenia nagród 2. edycji konkursu „Perspektywy Medycyny” 2022 odbyła się 17 kwietnia w Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. To ważne wydarzenie…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter