NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Co? Gdzie? Kiedy?Wszechstronny lekarz

Dołącz do bezpłatnej akcji „Dni Spirometrii w Polsce”

 

Aby zwrócić uwagę Polaków na problemy zdrowia oddechowego na początku października odbędą się Dni Spirometrii. Kampania  HEALTHY LUNGS FOR LIFE to inicjatywa European Respiratory Society (ERS)i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergie i POCHP. Organizatorzy zachęcają lekarzy, pielęgniarki, techników spirometrii do włączenia się w obchody Dni Spirometrii w Polsce.

Bezpłatne badania spirometryczne będą oferowane pacjentom w zarejestrowanych placówkach medycznych, w  terminie 01 – 06  października 2018 Obecna edycja dni spirometrii jest poświecona wpływowi zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Pragniemy podnieść świadomość Polaków na temat standardów diagostycznych w chorobach płuc. Wiedza, jak i czym oddychamy wpływa bezpośrednio na zachowania i nawyki prozdrowotne. Pojawiające się duszność, kaszel, świsty w czasie oddychania nie są przez świadomych pacjentów bagatelizowane, gdyż wiedzą, że zaburzenia czynnościowe układu oddechowego mogą być objawami zaostrzenia astmy i POCHP.

Lekarze, pielęgniarki, technicy spirometrii, którzy chcą włączyć się  w obchody  Dni Spirometrii w Polsce proszeni są o wypełnienie  Formularza zgłoszenia i zaoferowanie pacjentom bezpłatnych badań spirometrycznych w swoich placówkach i gabinetach.

Zarejestrowanie się do dnia 7 września br.  jest gwarancją otrzymania pakietu materiałów promocyjnych (koszulki, plakaty, balony, etc). Po tym terminie będzie wydruk materiałów informacyjnych będzie trzeba zrobić we własnym zakresie.

Patronat nad DS2018 objął Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, Polskie Towarzystwo Alergologiczne,Wojskowy Instytut Medyczny, Medycyna Praktyczna.

W tym roku dołączyli do akcji partnerzy biznesowi, dla których jakość powietrza jest istotnym elementem prowadzenia polityki społecznej odpowiedzialności biznesu. Są nimi:  firma AVIVA Polska – inicjator ogólnopolskiej kampanii pn. „Wiem, czym oddycham”, partner strategiczny Dni Spirometrii 2018  oraz Polska Spółka Gazownictwa. 

 

 

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?

Terapia krótkoterminowa dla pacjentów psychiatrycznych z podwójną diagnozą

U coraz większej liczby pacjentów psychiatrycznych chorobie psychicznej, jak choroba afektywna dwubiegunowa, depresja czy schizofrenia, towarzyszy uzależnienie. Mówi się wówczas o tzw….
Wszechstronny lekarz

Czym jest i jak leczyć nadpotliwość

Nadpotliwość to zaburzenie, które silnie wpływa na wiele dziedzin życia codziennego pacjentów. Terapię powinna poprzedzić dokładna diagnostyka, a wybór leczenia musi uwzględniać…
Wszechstronny lekarz

Presbyfonia. To można wyleczyć!

Fizjologiczne zmiany spowodowane starzeniem się organizmu dotyczą również narządu głosu, który w wieku senioralnym zaczyna zmieniać swoje brzmienie (presbyfonia). Takie związane z…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter