Cardio.link, spółka zależna firmy Infoscan, zakończyła prace nad systemem telemedycznym oraz nad konstrukcją urządzenia przeznaczonego do domowej diagnostyki zaburzeń pracy serca oraz innych chorób cywilizacyjnych. W I połowie przyszłego roku urządzenie ma trafić na rynek, a sama firma odpowiedzialna za projekt zadebiutuje na NewConnect. Dodatkowo spółka złożyła do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Szybka Ścieżka” w wysokości blisko 10 mln zł na dalsze prace nad rozwojem projektu.
System cardio.link opracowany przez specjalistów spółki to rozwiązanie służące do wykonywania badań typu holter EKG. Umożliwiają one wykrycie nieprawidłowości w pracy serca, które mogą być objawami takich chorób i zaburzeń jak arytmia, zaburzenia rytmu serce, czy choroba wieńcowa.
– Specjaliści cardio.link oraz Infoscan przez ostatnie miesiące pracowali nad przygotowaniem rozwiązania, które pozwoli pacjentom na sprawniejsze i szybsze wykonanie badania holter EKG, a lekarzom znacząco obniży czas potrzebny na odczyt i analizę badania. Efekt końcowy prac nad projektem przerósł nasze oczekiwania. Udało nam się bowiem opracować system, który w połączeniu z innymi urządzeniami może stać się kompleksowym systemem do domowej diagnostyki wielu chorób cywilizacyjnych, nie tylko związanych z układem krążenia. – uważa Miłosz Jamroży, Prezes cardio.link.
Rozpoczęcie pierwszych badań komercyjnych jest planowane na I półrocze 2018 roku. W tym okresie ma również dojść do debiutu spółki na rynku NewConnect.
Spółka cardio.link widzi ogromny potencjał w opracowanym systemie i chce cały czas go rozwijać, w celu zwiększenia gamy oferowanych rozwiązań. W tym celu złożyła wniosek do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowanie w kwocie blisko 10 mln zł na potrzeby dalszych badań.
Wyniki konkursu „Szybka Ścieżka” mają zostać opublikowane pod koniec lutego 2019 roku.