NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacjeWszechstronny lekarz

Domowa diagnostyka zaburzeń pracy serca

Cardio.link, spółka zależna firmy Infoscan, zakończyła prace nad systemem telemedycznym oraz nad konstrukcją urządzenia przeznaczonego do domowej diagnostyki zaburzeń pracy serca oraz innych chorób cywilizacyjnych. W I połowie przyszłego roku urządzenie ma trafić na rynek, a sama firma odpowiedzialna za projekt zadebiutuje na NewConnect. Dodatkowo spółka złożyła do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Szybka Ścieżka” w wysokości blisko 10 mln zł na dalsze prace nad rozwojem projektu.

System cardio.link opracowany przez specjalistów spółki to rozwiązanie służące do wykonywania badań typu holter EKG. Umożliwiają one wykrycie nieprawidłowości w pracy serca, które mogą być objawami takich chorób i zaburzeń jak arytmia, zaburzenia rytmu serce, czy choroba wieńcowa.

Specjaliści cardio.link oraz Infoscan przez ostatnie miesiące pracowali nad przygotowaniem rozwiązania, które pozwoli pacjentom na sprawniejsze i szybsze wykonanie badania holter EKG, a lekarzom znacząco obniży czas potrzebny na odczyt i analizę badania. Efekt końcowy prac nad projektem przerósł nasze oczekiwania. Udało nam się bowiem opracować system, który w połączeniu z innymi urządzeniami może stać się kompleksowym systemem do domowej diagnostyki wielu chorób cywilizacyjnych, nie tylko związanych z układem krążenia.  – uważa Miłosz Jamroży, Prezes cardio.link.

Rozpoczęcie pierwszych badań komercyjnych jest planowane na I półrocze 2018 roku. W tym okresie ma również dojść do debiutu spółki na rynku NewConnect.

Spółka cardio.link widzi ogromny potencjał w opracowanym systemie i chce cały czas go rozwijać, w celu zwiększenia gamy oferowanych rozwiązań. W tym celu złożyła wniosek do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowanie w kwocie blisko 10 mln zł na potrzeby dalszych badań.

Wyniki konkursu „Szybka Ścieżka” mają zostać opublikowane pod koniec lutego 2019 roku.

 

Powiązane artykuły
KongresAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Rozpoczął się COP28 - światowy szczyt klimatyczny w Dubaju

Według Copernicus Climate Change Service rok 2023 był najcieplejszym rokiem od 125 tysięcy lat. 30 listopada 2023 prezydencję COP oficjalnie przeszła w…
LEKARZWszechstronny lekarz

Post-COVID trwa i zbiera żniwo SARS-CoV-2

10 procent osób, które przechorowały COVID-19, doświadcza trwałych zaburzeń węchu. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Europejską Akademię Neurologiczną (EAN), do ostrych…
PACJENTAktualności

Relacja ze Strefy Gazy

Szpitale nie nadążają z przyjmowaniem rannych, a przemieszczanie się jest skrajnie niebezpieczne. Kończą się zapasy leków, materiałów medycznych i paliwa do generatorów…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter