NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacjeWszechstronny lekarz

Domowa diagnostyka zaburzeń pracy serca

Cardio.link, spółka zależna firmy Infoscan, zakończyła prace nad systemem telemedycznym oraz nad konstrukcją urządzenia przeznaczonego do domowej diagnostyki zaburzeń pracy serca oraz innych chorób cywilizacyjnych. W I połowie przyszłego roku urządzenie ma trafić na rynek, a sama firma odpowiedzialna za projekt zadebiutuje na NewConnect. Dodatkowo spółka złożyła do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju wniosek o dofinansowanie w ramach programu „Szybka Ścieżka” w wysokości blisko 10 mln zł na dalsze prace nad rozwojem projektu.

System cardio.link opracowany przez specjalistów spółki to rozwiązanie służące do wykonywania badań typu holter EKG. Umożliwiają one wykrycie nieprawidłowości w pracy serca, które mogą być objawami takich chorób i zaburzeń jak arytmia, zaburzenia rytmu serce, czy choroba wieńcowa.

Specjaliści cardio.link oraz Infoscan przez ostatnie miesiące pracowali nad przygotowaniem rozwiązania, które pozwoli pacjentom na sprawniejsze i szybsze wykonanie badania holter EKG, a lekarzom znacząco obniży czas potrzebny na odczyt i analizę badania. Efekt końcowy prac nad projektem przerósł nasze oczekiwania. Udało nam się bowiem opracować system, który w połączeniu z innymi urządzeniami może stać się kompleksowym systemem do domowej diagnostyki wielu chorób cywilizacyjnych, nie tylko związanych z układem krążenia.  – uważa Miłosz Jamroży, Prezes cardio.link.

Rozpoczęcie pierwszych badań komercyjnych jest planowane na I półrocze 2018 roku. W tym okresie ma również dojść do debiutu spółki na rynku NewConnect.

Spółka cardio.link widzi ogromny potencjał w opracowanym systemie i chce cały czas go rozwijać, w celu zwiększenia gamy oferowanych rozwiązań. W tym celu złożyła wniosek do Narodowego Centrum Badań i Rozwoju o dofinansowanie w kwocie blisko 10 mln zł na potrzeby dalszych badań.

Wyniki konkursu „Szybka Ścieżka” mają zostać opublikowane pod koniec lutego 2019 roku.

 

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

MF zapowiedziało rekordowy wzrost akcyzy na papierosy

Jak zapowiedział 24 lipca wiceszef Ministerstwa Finansów, Jarosław Neneman, podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. zdrowia publicznego, w 2027 r., po zmianach w…
LEKARZInnowacje

AI w służbie diagnostyki chorób płuc: system opracowują naukowcy z PW

Trwają zaawansowane prace naukowców z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (PW) nad opracowaniem systemu, który usprawni diagnozowanie i monitorowanie zmian…
LEKARZInnowacje

Spektroskopia: jedna kropla krwi, panel wyników i diagnoz

Wyobraź sobie sytuację, kiedy dzięki pojedynczej kropli krwi w ciągu kilku minut można mieć kompleksowy wgląd w stan zdrowia człowieka. Dzięki najnowszym…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter