NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Faszerowany bakłażan w szpitalnym jadłospisie

Jedzenie w polskich szpitalach często wzbudza negatywne emocje. Chodzi nie tylko o ilość, ale jakość oraz monotonię. Tę rutynę postanowił przerwać szpital w Warszawie na ul. Inflanckiej. Znajdziemy tam np. faszerowanego bakłażana z warzywami. Internauci komentujący post na stronie „Posiłki w szpitalach” nie dowierzają – prawdziwość zdjęcia potwierdzają jednak pacjenci.

Posiłek serwowany w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym na Infalnckiej w Warszawie fot. facebook

Standardowo w szpitalach na talerzu znajdziemy nie dość, że mizerne porcje to jeszcze dania są mało apetyczne. Zazwyczaj na śniadanie podawana jest plasterek szynki i pomidora i skromna kromka chleba. Dla porównania ze smakowicie wyglądającym śniadaniem z bakłażanem w internecie pojawiło się zdjęcie z posiłkiem dla dziecka z innej placówki. Różnica jest ogromna.

Tymczasem żywienie pacjentów jest integralną częścią procesu leczniczego i towarzyszy procedurom medycznym. Szpitale nie powinny zatem na tym oszczędzać.

Zwraca na to uwagę także Rzecznik Praw Obywatelskich. Jego zdaniem nie ulega wątpliwości, że uzyskiwane przez szpitale rezultaty w zakresie żywienia pacjentów są bardzo istotne, stanowią bowiem elementy prawidłowo prowadzonego leczenia i rekonwalescencji oraz mają bezpośredni wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań oraz okres pobytu w szpitalu (zatrucia pokarmowe, niedożywienie, zakażenia wewnątrzszpitalne).
„Organizacja żywienia pacjentów powinna być zatem analizowana, koordynowana i nadzorowana przez kierowników szpitali oraz lekarzy odpowiedzialnych za proces leczenia” – podkreśla RPO.

Źródło: metrowarszawa

Powiązane artykuły
AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Po raz pierwszy wręczono statuetki i dyplomy „Perspektywy Nauki”

Podczas 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa, który odbywał się w dniach 9-10 czerwca na terenie Politechniki Warszawskiej oraz Światowego Centrum Słuchu Instytutu…
PACJENTAktualności

IMiD oraz Sarcoma nagrodzeni przez Sarcoma Advocacy in Action

Do konkursu zgłoszono 16 inicjatyw z całego świata. Wśród niech znaleźli się reprezentanci Polski. Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej IMiD wraz ze…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Czy dziedziczymy skutki traumy poprzednich pokoleń?

Odpowiedzi na to pytania szukali będą szukać uczestnicy II Konferencji Siła Więzi, która w dniach 28-29.06 odbędzie się w Warszawie pod hasłem…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter