NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Faszerowany bakłażan w szpitalnym jadłospisie

Jedzenie w polskich szpitalach często wzbudza negatywne emocje. Chodzi nie tylko o ilość, ale jakość oraz monotonię. Tę rutynę postanowił przerwać szpital w Warszawie na ul. Inflanckiej. Znajdziemy tam np. faszerowanego bakłażana z warzywami. Internauci komentujący post na stronie „Posiłki w szpitalach” nie dowierzają – prawdziwość zdjęcia potwierdzają jednak pacjenci.

Posiłek serwowany w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym na Infalnckiej w Warszawie fot. facebook

Standardowo w szpitalach na talerzu znajdziemy nie dość, że mizerne porcje to jeszcze dania są mało apetyczne. Zazwyczaj na śniadanie podawana jest plasterek szynki i pomidora i skromna kromka chleba. Dla porównania ze smakowicie wyglądającym śniadaniem z bakłażanem w internecie pojawiło się zdjęcie z posiłkiem dla dziecka z innej placówki. Różnica jest ogromna.

Tymczasem żywienie pacjentów jest integralną częścią procesu leczniczego i towarzyszy procedurom medycznym. Szpitale nie powinny zatem na tym oszczędzać.

Zwraca na to uwagę także Rzecznik Praw Obywatelskich. Jego zdaniem nie ulega wątpliwości, że uzyskiwane przez szpitale rezultaty w zakresie żywienia pacjentów są bardzo istotne, stanowią bowiem elementy prawidłowo prowadzonego leczenia i rekonwalescencji oraz mają bezpośredni wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań oraz okres pobytu w szpitalu (zatrucia pokarmowe, niedożywienie, zakażenia wewnątrzszpitalne).
„Organizacja żywienia pacjentów powinna być zatem analizowana, koordynowana i nadzorowana przez kierowników szpitali oraz lekarzy odpowiedzialnych za proces leczenia” – podkreśla RPO.

Źródło: metrowarszawa

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

(P)okaż serce: wszystko o nowotworach dziecięcych

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, 59%…
Aktualności

Osoby cierpiące na depresję mają wyższą temperaturę ciała

Nowe badanie przeprowadzone pod kierunkiem Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco (USA) wykazało, że u osób zmagających się z depresją temperatura ciała jest…
PACJENTAktualności

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Krajowy Rejestr Nowotworów podaje, że na raka choruje około 1,17 miliona osób w Polsce. Każdego roku diagnozę otrzymuje nawet 170 tys. Polek…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter