NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Faszerowany bakłażan w szpitalnym jadłospisie

Jedzenie w polskich szpitalach często wzbudza negatywne emocje. Chodzi nie tylko o ilość, ale jakość oraz monotonię. Tę rutynę postanowił przerwać szpital w Warszawie na ul. Inflanckiej. Znajdziemy tam np. faszerowanego bakłażana z warzywami. Internauci komentujący post na stronie „Posiłki w szpitalach” nie dowierzają – prawdziwość zdjęcia potwierdzają jednak pacjenci.

Posiłek serwowany w Szpitalu Ginekologiczno – Położniczym na Infalnckiej w Warszawie fot. facebook

Standardowo w szpitalach na talerzu znajdziemy nie dość, że mizerne porcje to jeszcze dania są mało apetyczne. Zazwyczaj na śniadanie podawana jest plasterek szynki i pomidora i skromna kromka chleba. Dla porównania ze smakowicie wyglądającym śniadaniem z bakłażanem w internecie pojawiło się zdjęcie z posiłkiem dla dziecka z innej placówki. Różnica jest ogromna.

Tymczasem żywienie pacjentów jest integralną częścią procesu leczniczego i towarzyszy procedurom medycznym. Szpitale nie powinny zatem na tym oszczędzać.

Zwraca na to uwagę także Rzecznik Praw Obywatelskich. Jego zdaniem nie ulega wątpliwości, że uzyskiwane przez szpitale rezultaty w zakresie żywienia pacjentów są bardzo istotne, stanowią bowiem elementy prawidłowo prowadzonego leczenia i rekonwalescencji oraz mają bezpośredni wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań oraz okres pobytu w szpitalu (zatrucia pokarmowe, niedożywienie, zakażenia wewnątrzszpitalne).
„Organizacja żywienia pacjentów powinna być zatem analizowana, koordynowana i nadzorowana przez kierowników szpitali oraz lekarzy odpowiedzialnych za proces leczenia” – podkreśla RPO.

Źródło: metrowarszawa

Powiązane artykuły
LEKARZAktualnościInnowacje

OR51E2: tajemnice zapachu

Amerykańscy naukowcy zmapowali precyzyjną trójwymiarową strukturę ludzkiego receptora węchowego, robiąc krok naprzód w zrozumieniu najbardziej zagadkowego ze zmysłów. Badanie, którego wyniki opublikowano…
PACJENTAktualności

Funkcjonowanie osób niesłyszących i niedosłyszących, użytkowników implantów słuchowych - 1. Konferencja "Nauka dla społeczeństwa"

Zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję z cyklu „Nauka dla społeczeństwa”. Link do transmisji z konferencji:https://www.youtube.com/live/xA1vt76sfc0?feature=sharePlaylista ze wszystkimi konferencjami:https://youtube.com/playlist?list=PL4cRiELOM5pNAkCrvK3InH13ycr8qr6Ac Podczas konferencji eksperci z różnych…
AktualnościLEKARZWszechstronny lekarz

Prof. H. Skarżyński: ciągle szukam nowych wyzwań, by sprawdzić się w kolejnej roli

„Miniony rok był dla mnie zarówno bardzo pracowity, jak i obfitujący w przeróżne wydarzenia, w których działalności: naukowa, kliniczna, organizacyjna, edukacyjna i…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter