NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacje

Genomtec zwycięzcą konkursu Next Health Investment Pitch

Amgen i ImpactCEE ogłosiły zwycięzcę konkursu Next Health Investment Pitch. Została nim firma Genomtec, twórca mobilnego systemu diagnostyki molekularnej.

Czołowe uniwersytety i instytucje badawcze oraz start-upy z Polski wzięły udział w konkursie Next Health Investment Pitch organizowanym przez Amgen i ImpactCEE. Nowatorskie projekty z zakresu medycyny, biofizyki, neurologii i bioinformatyki konkurowały od marca do maja 2019 roku o fundusze venture capital w wysokości 20 tysięcy dolarów.

W maju 2019 roku wyłoniono ośmiu finalistów konkursu, wśród nich znalazły się: Mateusz Sagan z SDS Optic, firmy, która opracowuje i tworzy unikalne rozwiązania wykorzystujące biochemię, inżynierię oraz technologie światłowodowe, które umożliwią szybką diagnostykę nowotworów; Klaudia Szklarczyk-Smolana reprezentująca Intelliseq, który opracowuje algorytmy i narzędzia bioinformatyczne służące do interpretacji sekwencji DNA; docent Michał Wszoła z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki zajmującej się głównie działalnością edukacyjną i badawczą w zakresie nauk medycznych oraz biochemicznych oraz Miron Tokarski z Genomtec, twórca innowacyjnego mobilnego systemu diagnostyki molekularnej.

Nad oceną projektów konkursowych pracowało jury w składzie: Patrick Dey, Vice President of Digital Health and Innovation, Amgen; Philip Tagari, Vice President of Research (Therapeutic Discovery), Amgen; Gladys Nunez, Principal, Amgen Ventures; Tomasz Perkowski. Wiceprezes Zarządu, Fundacja na Rzecz Nauki Polskiej; Balázs Fürjes, Managing Director – EIT Health InnoStars; Florian Obst, członek Speedinvest Industrial Tech Team. Oceniano innowacyjność koncepcji, potencjał opracowania na jej podstawie innowacyjnego produktu czy też rozwiązania oraz potencjał komercjalizacji koncepcji. Finaliści mogli również skorzystać z mentoringu ekspertów Amgen, aby jak najlepiej przygotować się do prezentacji projektów podczas specjalnego wydarzenia odbywającego się podczas Impact’19.

21 maja, podczas finału konkursu Next Health Investment Pitch, spośród ośmiu finalistów, wyłoniono zwycięzcę – została nim firma Genomtec, twórca innowacyjnego mobilnego systemu do genetycznej identyfikacji zakażeń.

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

IMiD oraz Sarcoma nagrodzeni przez Sarcoma Advocacy in Action

Do konkursu zgłoszono 16 inicjatyw z całego świata. Wśród niech znaleźli się reprezentanci Polski. Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej IMiD wraz ze…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Czy dziedziczymy skutki traumy poprzednich pokoleń?

Odpowiedzi na to pytania szukali będą szukać uczestnicy II Konferencji Siła Więzi, która w dniach 28-29.06 odbędzie się w Warszawie pod hasłem…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter