NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

GIF wycofuje 5 leków jednego producenta

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu aż pięć lekarstw produkowanych przez Genetek Lifesciences Pvt. Ltd. Ich importerem jest Parafarmacja Sp. z o.o. Wszystkie decyzje wydano z powodu „braku spełnienia wymogów jakościowych”.

Decyzja dotyczy następujących preparatów:

 1. Hydroxyzine Hydrochloride Injection USP 100mg/2 mlDziała uspokajająco, ogranicza stany lękowe, napięcia i przeciwdziała bezsenności. Bywa też polecany podczas choroby lokomocyjnej oraz w leczeniu osób uzależnionych od alkoholu. Stosuje się go też jako preparat przeciwhistaminowy redukujący swędzenie skóry spowodowane reakcjami alergicznymi.
  Wycofane zostają wszystkie serie pozostające w obrocie2. Thiamine Hydrochloride Injection 50 mg w ampułkach po 2 mlStosowany jest przy zaburzeniach metabolicznych i zaburzeniach mózgu spowodowanych niedoborem witaminy B1.
  Wycofane zostają wszystkie serie pozostające w obrocie

  3. Etamsylate Injection 125 mg/ml

  Zapobiega krwawieniom po operacjach chirurgicznych (w zakresie okulistyki, stomatologii, ginekologii lub otolaryngologii). Stosuje się go też do poprawy mikrokrążenia. Działa przeciwkrwotocznie.
  Wycofane zostają wszystkie serie pozostające w obrocie

  4. Calcium Glucconate Injection USP 10% (roztwór do iniekcji lub infuzji w ampułkach po 10 ml)

  Powstrzymuje silne reakcje alergiczne i stany zapalne, stanu przedrzucawkowego, gruźlicy, zapalenia wątroby oraz zatruć i choroby popromiennej).
  Wycofane zostają wszystkie serie pozostające w obrocie

  5. 1. Fenoterol Hydrobromide Injectione 0,5 mg/10 ml (w ampułkach, w postaci roztworu do wstrzykiwań)

  Stosowany jest w ginekologii i położnictwie do hamowania zbyt silnych skurczów miednicy przy zapobieganiu poronieniom lub przedwczesnym porodom.
  Wycofane zostają wszystkie serie pozostające w obrocie

Źródło: GIF

Powiązane artykuły
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze osiągnięcia nauki i medycyny w otolaryngologii

Już niebawem w Nashville w stanie Tennessee (USA) podczas dorocznego spotkania AAO-HNSF 2023 & OTO Experience, które odbędzie się w dniach 30…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Opieka neurologiczna w Polsce

Gdzie jest i dokąd zmierza polska neurologia? Jakie są jej największe sukcesy i jakie wyzwania stawia przed nią przyszłość? Na te pytania…
Co? Gdzie? Kiedy?LEKARZ

Święto polskiej neurologii

Dziś – 15 września 2023 roku – na Zamku Królewskim w Warszawie rozpoczął się Kongres Jubileuszowy Polskiej Neurologii, podczas którego Polskie Towarzystwo…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter