NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

„Gwiazda Umiędzynarodowienia” z GUMed

Dr hab. Sławomir Wójcik, kierownik Działu Rekrutacji GUMed oraz adiunkt w Zakładzie Anatomii i Neurobiologii znalazł się w gronie laureatów konkursu „Gwiazdy Umiędzynarodowienia/Internationalization Stars 2019” organizowanego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Zwyciężył w kategorii Gwiazda Kształcenia – Teaching Star.

Dr hab. Sławomir Wójcik od ponad 15 lat czynnie angażuje się w działania mające na celu umiędzynarodowienie zarówno macierzystej uczelni, jak i nauki w Polsce. Obszar jego działań obejmuje promocję krajową i międzynarodową, rekrutację na studia polsko- i anglojęzyczne, dydaktykę na poziomie przygotowującym do studiów wyższych (współtwórca i obecnie kierownik kursu PreMed), dydaktykę na poziomie studiów wyższych (anatomia i neurobiologia) i przygotowującą do egzaminów nostryfikacyjnych (egzaminy USMLE). W spektrum jego zainteresowań jest także obsługa administracyjna w systemie wielokulturowym oraz działania mające na celu uzyskanie pełnej rozpoznawalności i akredytacji dyplomu polskiej uczelni na forum międzynarodowym.

Jego aktywność zaowocowała podpisaniem przez GUMed umów o współpracy naukowo-dydaktycznej z Uniwersytetami w Neapolu i Palermo, w ramach których współrealizuje Letnią Szkołę Preparatyki Anatomicznej dla studentów medycyny z Polski i Włoch. Będąc prekursorem działań mających zapewnić bezpieczne studiowanie, podejmował się prac integrujących działanie Uczelni, władz miast oraz służb państwowych, a swoim doświadczeniem dzielił się z przedstawicielami innych uczelni. Studenci anglojęzyczni przyznali mu nagrodę „Amicus Studentis” będącą najwyższą formą uznania na poziomie Uczelni.

Dr hab. Sławomir Wójcik jest drugim laureatem Konkursu związanym z GUMed. W 2018 r. Gwiazdą Marketingu – Marketing Star została Ewa Kiszka, kierownik Działu ds. Umiędzynarodowienia Uczelni.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 17 stycznia br. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podczas konferencji „Studenci zagraniczni w Polsce 2019”.

Misją Nagrody jest nagrodzenie i promocja osób mających wybitne osiągnięcia w zakresie umiędzynarodowienia polskich szkół wyższych. Jest ona przyznawana wspólnie przez polskie instytucje i organizacje zaangażowane we wspieranie umiędzynarodowienia polskiego szkolnictwa wyższego i nauki. Kandydatów zgłaszają władze szkół wyższych, organizacje studenckie oraz pracownicy uczelni i studenci.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie gwiazdyinternacjonalizacji.pl.

 

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter