NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

III Letnia Szkoła Medycyny Personalizowanej

W dniach od 19 do 22 czerwca 2018 roku w Warszawie odbędzie się III Letnia Szkoła Medycyny Personalizowanej New Horizons in Personalized Medicine.

Organizatorami wydarzenia są Polska Koalicja Medycyny Personalizowanej – Stowarzyszenie, Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie i European Alliance for Personalized Medicine

Tradycję Letniej Szkoły zapoczątkowała Europejska Koalicja Medycyny Personalizowanej. Konferencje TEACH (Training and Education for Advanced Clinicians and HCPs) organizowane są co roku w innym kraju, w tym roku Polsce przypadł zaszczyt organizacji spotkania młodych lekarzy.

Głównym celem Letniej Szkoły Medycyny Personalizowanej jest przekazanie wiedzy o najnowszych doniesieniach i odkryciach z zakresu medycyny personalizowanej, które w przyszłości pozwolą na lepsze rozumienie pacjentów i dobór optymalnych terapii.

Podczas 4 dni trwania Szkoły jej uczestnicy wezmą udział w wykładach i warsztatach prowadzonych przez najwyższej klasy specjalistów z Polski i Europy z zakresu m.in.: radiologii, onkologii, hematoonkologii, biologii molekularnej i diagnostyki molekularnej. Udział w Szkole jest bezpłatny – organizatorzy pokrywają opłatę rejestracyjną, a dla osób spoza Warszawy gwarantują nocleg. Uczestnicy otrzymają punkty edukacyjne.

Językiem wykładowym będzie język angielski. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 czerwca 2018 roku, a liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegółowe informacje na temat przedsięwzięcia, jego program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej.

Powiązane artykuły
Aktualności

O HIV na Pol’And’Rock Festival

Podczas festiwalu Pol’And’Rock, który w tym roku odbędzie się na lotnisku Czaplinek – Broczyno w województwie zachodniopomorskim, edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny – oddział…
Co? Gdzie? Kiedy?

Szansa dla dzieci z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C

Naukowcy z Warszawy szukają nowych metod terapeutycznych dla dzieci z przewlekłym wirusowym zapalaniem wątroby typu C. W 2010 r. Światowa Organizacja Zdrowia…
Aktualności

Szpital zza kulis, czyli nieznane zawody szpitalne

Praca w szpitalu nie kończy się na zawodzie lekarza, położnej czy pielęgniarki. W placówkach medycznych zatrudnionych jest wiele „niewidzialnych” osób, bez których…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter