NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Inkubator UW otwarty dla WUM

Uniwersytet Warszawski podjął współpracę z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Dzięki niej społeczność WUM może korzystać ze wszystkich możliwości i całego potencjału Inkubatora UW.

Działający od marca 2017 r. Inkubator UW otwiera się na społeczności innych uczelni. Pierwszym krokiem na tym polu jest zawarcie porozumienia z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, którego studenci i pracownicy są zaproszeni do korzystania z pełnej oferty inkubatora.

Bardzo zależy nam na poszerzaniu w działaniach inkubatora interdyscyplinarności. Dlatego nie poprzestajemy na tworzeniu sieciowej, międzywydziałowej współpracy w ramach jednego uniwersytetu, ale otwieramy się na studentów i pracowników naukowych uczelni specjalistycznych. Ufam, że współpraca z WUM będzie miała strategiczny wymiar, ze względu na ogromne znaczenie medycyny we współczesnym świecie. Bardzo liczę na wniesienie przez społeczność WUM wartości niezbędnych w formowaniu innowacyjnych, twórczych zespołów naukowych nastawionych na rozwiązywanie realnych problemów, z jakimi dziś borykają się ludzie” – mówi Jacek Sztolcman, kierownik Inkubatora UW.

Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. dr hab. Mirosław Wielgoś w liście potwierdzającym współpracę z UW napisał: „Jestem przekonany, że ta ciekawa inicjatywa przyczyni się zacieśnienia współpracy pomiędzy Uniwersytetem Warszawskim a Warszawskim Uniwersytetem Medycznym”.

Inkubator UW otwarty dla WUM

W ramach podjętej współpracy społeczność WUM może bezpłatnie w dogodny dla siebie sposób korzystać z aktualnej oferty Inkubatora UW. Zaliczają się do niej, m.in.:

  • SkillBox – chmura realizowanych przez cały rok warsztatów praktycznych (obecnie ponad 40 zagadnień) z zakresu technologii, budowania kompetencji przedsiębiorczych i rozwoju osobistego,
  • Program mentoringowy, w ramach którego uczestnicy Inkubatora mogą m.in. doskonalić zarówno swoją ścieżkę rozwoju, jak i scenariusz wdrażania w życie własnych pomysłów,
  • Experts Days – systematyczne spotkania z ekspertami mającymi rynkowe lub branżowe doświadczenia,
  • Networking – systemowe animowanie społeczności inkubatora m.in. poprzez sesje braindstormingowe, spotkania wprowadzające oraz integracyjne.

A wszystko to dostępne aż w trzech lokalizacjach Inkubatora: w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, na Wydziale Fizyki UW oraz w Bibliotece UW, gdzie do dyspozycji studentów są m.in. nowocześnie wyposażona warsztatownia, sale twórczych spotkań i sale konferencyjne.

Trzy duże projekty dla środowiska z UW i WUM

Obok zapewnienia powyższej całorocznej oferty, Inkubator UW już w pierwszym kwartale 2018 r. przygotuje trzy duże projekty, do współrealizacji których zaprasza społeczność akademicką i naukową WUM.

  • Pierwszym z nich będzie Hackathon medyczny – w ramach tego wydarzenia ok. 100 studentów zajmujących się różnymi dziedzinami (m.in. informatyką, matematyką, bioinformatyką) będą mieli rozwiązać istotny problem medyczny zgłoszony przez środowisko medyczne. Wydarzenie zaplanowane jest na 16 – 18 marca 2018r.
  • Drugim projektem jest ruszająca 2 marca akademia liderów BioTech Leaders Academy by Roche – seria zajęć i warsztatów weekendowych (potrwają do 21 kwietnia 2018 r.), w ramach których interdyscyplinarne zespoły i indywidualni twórcy będą mogli przejść intensywne szkolenia z zakresu strategii, analizy i planowania, sprzedaży i marketingu, źródeł finansowania i przepisów prawa.
  • Trzeci projekt to druga edycja BraveCamp – kilkudniowego obozu warsztatowo-kreatywnego (12 – 16 lutego 2018 r.) dla kilkunastu wyłonionych w konkursie pomysłodawców zainteresowanych wdrożeniem lub komercjalizacją swoich idei.

Inkubator UW w liczbach

Po zawarciu przez obie uczelnie porozumienia, realizowane są działania, których celem jest poinformowanie społeczności WUM o nowych możliwościach rozwoju w ramach struktur Inkubatora UW. „Choć Inkubator działa od niespełna trzech kwartałów, z jego oferty skorzystało ponad 1200 osób. W tym czasie zarejestrowaliśmy ponad 2400 zgłoszeń na warsztaty z serii SkillBox, mieliśmy blisko 900 rezerwacji sal. W Inkubatorze sporo się dzieje, pamiętamy jednak, że istota nie tkwi w ilości. Najważniejsze dla nas jest tworzyć przestrzeń, w której przedstawiciele różnych dyscyplin naukowych mogą wymieniać się ideami, gdzie dojrzewają wartościowe pomysły, które realnie można wdrożyć. Zależy nam bardzo, by wśród młodych ludzi, którzy trafią niebawem na rynek pracy, budować postawę przedsiębiorczą i w sposób innowacyjny umacniać dobrze rozumianą samodzielność i niezależność” – dodaje Jacek Sztolcman

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter