NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Już niedługo najzdrowszy dzień w roku

Setki dyscyplin sportowych od sztuk walki, poprzez jogę, taniec, kajakarstwo, po żeglarstwo, fitness i pumptruck, 16 województw, 50 miast! W programie dyscypliny znane i zupełnie nowe. Od piłki nożnej, po Indiacę. Oprócz trenowania będziecie mogli też zadbać o swoje zdrowie! Poza poradami dietetyków, trenerów i lekarzy czekają na Was: seanse w saunach, wizyty w termach, a nawet relaks przy gongach! To wszystko i jeszcze więcej bezpłatnie już 15 września w Narodowy Dzień Sportu!

Fundacja Zwalcz Nudę oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki zapraszają na szóstą odsłonę ogólnopolskiej inicjatywy Narodowego Dnia Sportu. NDS 2018 to setki bezpłatnych treningów na terenie całej Polski, dostępnych dla wszystkich chętnych. Ideą tej inicjatywy jest promowanie aktywnego, zdrowego stylu życia w każdym wieku.

Narodowy Dzień Sportu to ogólnopolska akcja społeczna dedykowana wszystkim, którzy kochają sport (oraz tym, którzy jeszcze nie kochają, ale na pewno po udziale w tym wydarzeniu zaczną). Zespół Zwalcz Nudę przez cały rok przygotowuje projekt zapraszając do niego wszystkie punkty miejskie, prywatne, non profit i media – każdy, dla kogo sport jest ważny, może być Partnerem tego wydarzenia. W efekcie tych działań cała Polska w trzecią sobotę września zamieni się w wielki plac treningowy z setkami bezpłatnych zajęć rozsianych po całym kraju! Zwieńczeniem całego wydarzenia i główną platformą komunikacji z mediami jest wielki piknik na błoniach PGE Narodowego w Warszawie.

Narodowy Dzień Sportu dedykowany jest dla każdego. Jeżeli rozpoczynasz przygodę ze sportem – udział w NDS pomoże Ci znaleźć odpowiednią dyscyplinę. Jeżeli uprawiasz sport rekreacyjnie – podpowiemy Ci jak poprawiać wyniki i rozwijać umiejętności, a także jak zachować bezpieczeństwo i prawidłowo się odżywiać” – mówi Krystyna Radkowska, prezes Fundacji Zwalcz Nudę.

W Narodowy Dzień Sportu angażują się również polskie gwiazdy sportu, które oprócz pełnienia roli honorowych Ambasadorów, wezmą udział w spotkaniach z fanami i poprowadzą treningi oraz opowiedzą o prostych sposobach na prowadzenie zdrowego stylu życia. W tym roku organizatorów wspierają między innymi: Andrzej Supron, Iwona Guzowska, Zbigniew Bródka, Luiza Złotkowska, Konrad Niedźwiedzki, Artur Nogal, Grzegorz Sobieszek, Magdalena Hajkiewicz, Joanna Kajstura oraz Przemysław Ignaszewski.

Największym wydarzeniem w ramach tegorocznej edycji Narodowego Dnia Sportu będzie PIKNIK odbywający się na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. W Narodowy Dzień Sportu zaangażowały się również takie miasta jak: Olsztyn, Gdańsk, Częstochowa, Poznań, Łomża, Sandomierz, Podkowa Leśna, Siemianowice Śląskie oraz wiele innych.

To oczywiście tylko część atrakcji, które czekają na Was 15 września zachęcamy do śledzenia strony wydarzenia oraz wspólnych treningów! Zapisy na zajęcia wystartują 27 sierpnia. Projekt Narodowy Dzień Sportu współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Tu muzyka i medycyna mówią jednym językiem

10. Międzynarodowy Festiwal dla Dzieci, Młodzieży i Dorosłych z Zaburzeniami Słuchu „Ślimakowe Rytmy” To pierwsze przedsięwzięcie na świecie, którego celem jest zaprezentowanie…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10. Festiwal „Ślimakowe Rytmy”: 10-12 lipca 2024

W dniach 10-12 lipca odbędzie się niecodzienny – ze względu na uczestników ze świata – jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Dzieci, Młodzieży…
PACJENTAktualności

90% osób 56+ chce mieć aptekę dyżurującą w swojej okolicy

Środowisko pacjenckie coraz częściej zwraca uwagę na pogarszającą się dostępność aptek, którą szczególnie odczuwają osoby starsze oraz mieszkańcy mniejszych miejscowości. Według najnowszego…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter