NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Kongres Zdrowia Kobiet 26-28 maja 2022 r.

Fundacja Żyjmy Zdrowo po raz pierwszy organizuje Kongres Zdrowia Kobiet. Trzydniowe wydarzenie odbędzie się pod hasłem Polka – Europa – Zmiana. Od 45 lat na całym świecie 28 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Działań na rzecz Zdrowia Kobiet, którego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zapewnienie wszystkim kobietom prawa do ochrony własnego zdrowia, rozumianego jako dobrostan fizyczny, psychiczny oraz społeczny.

Fundacja Żyjmy Zdrowo od ponad 20 lat zajmuje się promowaniem zdrowego stylu życia i edukacją zdrowotną. Organizując Kongres Zdrowia Kobiet, dołącza tym samym do międzynarodowych działań na rzecz wspierania inicjatyw edukacyjnych na polu zarówno fizycznego, jak i psychicznego, szeroko rozumianej profilaktyki oraz wzajemnego wsparcia. To wydarzenie wpisuje się w fundamentalne działania na rzecz kobiet.

Kongres Zdrowia Kobiet rozpoczyna nowy rozdział w dyskusji o standardzie opieki zdrowotnej dla kobiet w Polsce, na którą składają się profilaktyka, poprawa zdrowia i samopoczucia, pomoc psychologiczna, asysta w życiu zawodowym, macierzyństwie oraz opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem, rodzicami, we wszystkich indywidualnych wyborach. To także działanie na rzecz poprawy jakości codziennego życia i przyznanie kobietom prawa do świadomego dbania o siebie.

Rada programowa Narodowej Strategii Zdrowia Kobiet:

Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji „Akogo?”

Barbara Dziuk, Członkini Sejmowej Komisji Zdrowia, przewodnicząca Zespołu ds. chorób rzadkich

Beata Małecka-Libera, Przewodnicząca Senackiej Komisji Zdrowia

Iwona Schymalla, Prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo

prof. dr hab. Gertuda Uścińska, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Krystyna Wechmann Prezes, Federacja Stowarzyszeń Amazonki

Kongres uroczyście otworzy Anna Clunes, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

Wśród prelegentów pojawią się m.in.: Krystyna Janda, polska aktorka filmowa i teatralna, prof. nadzw. dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, dr Barbara Jerschina, ekspert Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej (Antiaging) Krystyna Kofta, pisarka, Ewa Woydyłło-Osiatyńska, doktor psychologii, Katarzyna Cichopek, polska aktorka niezawodowa, prezenterka telewizyjna, z wykształcenia psycholog, Marta Wiśniewska, polska piosenkarka, tancerka oraz instruktorka tańca, prezenterka telewizyjna, Andrzej Polan, szef kuchni najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce oraz klinicyści: prof. dr hab. n. med. Agata Szulc, kierownik Kliniki Psychiatrycznej, Wydziału Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, prof. dr hab. n. med. Marcin Wojnar, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, dr n.med. Mariola Kosowicz, psycholog kliniczny, psychoterapeuta, psychoonkolog, Kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, PIB prof. dr hab. n. med. Marzena Dębska, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Oddział Warszawa, dr hab. n. med. Jolanta Sykut-Cegielska, prof. IMiD, konsultant krajowy ds. pediatrii metabolicznej, przewodnicząca zarządu Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu.

W programie będą mieć również miejsce wystąpienia gości zagranicznych: Nuria Malats, członkini Rady Naukowej Europejskiego Towarzystwa Badań Urologicznych (European Society of Urological Research), Sarah Harper profesor Gerontologii, Tiffany Sadler, Ambasador Wielkiej Brytanii w Słowenii.

Więcej informacji, w tym ramowy program na stronie: http://www.kongreszdrowiakobiet.pl/

Źródło: Informacja prasowa

Infografika: materiały organizatora

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

IMiD oraz Sarcoma nagrodzeni przez Sarcoma Advocacy in Action

Do konkursu zgłoszono 16 inicjatyw z całego świata. Wśród niech znaleźli się reprezentanci Polski. Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej IMiD wraz ze…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Czy dziedziczymy skutki traumy poprzednich pokoleń?

Odpowiedzi na to pytania szukali będą szukać uczestnicy II Konferencji Siła Więzi, która w dniach 28-29.06 odbędzie się w Warszawie pod hasłem…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *