NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Koordynator leczenia szansą na rozwój

Wprowadzenie przez kliniki stomatologiczne tzw. Koordynatora leczenia (ang. treatment coordinator), może zwiększyć obroty placówki nawet o 60 proc.

– Promujemy anglosaski model funkcjonowania kliniki stomatologicznej, w której ważną funkcję spełnia tzw. koordynator leczenia. Zachodnie kliniki, które taki model wdrożyły zanotowały nawet 60% wzrost obrotów- zauważa Krzysztof Sokalski, prezes MFG. Obecnie właściciel marki MediRaty prowadzi testowe szkolenia w tym zakresie w 3 klinikach. – Monitorujemy efekty zmiany i chcemy wykorzystać doświadczenia właścicieli i lekarzy w tych klinikach, po wprowadzeniu koordynatora- zapowiada prezes.

Testy te są w pełni finansowane przez MFG. – Wprowadzenie koordynatora daje korzyści klinice, a przez to i nam – tłumaczy Krzysztof Sokalski. W klinice pacjent dostaje pełną i zrozumiałą informację o leczeniu. Jest zaznajamiany z wariantami leczenia, oraz alternatywnymi kosztorysami, dzięki czemu nie musi wyszukiwać tańszych opcji. – Przekonany do celowości leczenia pacjent nie rozważa opcji leczyć się lub nie, a jedynie jak sfinansować to leczenie. W takiej sytuacji koordynator leczenia podaje opcję ratalną jako jeden z kilku wariantów finansowania leczenia. Daje nam to znaczące zwiększenie biznesu w klinikach, w których pojawia się stanowisko koordynatora. Sposób zapłaty za leczenie przestaje być tematem tabu, a staje się jedną z integralnych części usługi stomatologicznej świadczonej w gabinecie – konkluduje prezes.

Popularyzacja funkcji koordynatora leczenia to tylko jeden z elementów strategii, który ma pozwolić warszawskiej spółce na skokowe zwiększenie skali działalności. – Mamy pomysł i opracowaną długofalową strategię dla firmy. Obecnie skupiamy się nad wyborem najbardziej optymalnej dla nas ścieżki finansowania. Rozważamy różne scenariusze, w tym wejście na giełdę. Ostateczne decyzje podejmiemy do końca wakacji- zapowiada Krzysztof Sokalski.

Dodatkowe środki pomogą spółce umocnić pozycję lidera w kategorii medical consumer finance, zintensyfikować komunikacje z rynkiem i powiększyć portfolio placówek współpracujących z obecnych ponad 5 000 do 9 000. – Rynek medical consumer finance jest wciąż w Polsce w początkowej fazie rozwoju. Dlatego potencjał jest ogromny- podkreśla prezes. W krajach Europy zachodniej takich jak Włochy, Hiszpania czy Niemcy nawet do 60% prywatnie opłacanych  procedur stomatologicznych jest finansowana  przez pacjentów z wykorzystaniem produktów kredytowych. W Polsce ten odsetek jest wielokrotnie niższy. Dotyczy to także innych dziedzin jak ortopedia czy okulistyka. Coraz większy popyt na finansowanie ratalne można zaobserwować również na szybko rosnącym rynku medycyny estetycznej.

Powiązane artykuły
LEKARZAktualnościInnowacje

OR51E2: tajemnice zapachu

Amerykańscy naukowcy zmapowali precyzyjną trójwymiarową strukturę ludzkiego receptora węchowego, robiąc krok naprzód w zrozumieniu najbardziej zagadkowego ze zmysłów. Badanie, którego wyniki opublikowano…
PACJENTAktualności

Funkcjonowanie osób niesłyszących i niedosłyszących, użytkowników implantów słuchowych - 1. Konferencja "Nauka dla społeczeństwa"

Zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję z cyklu „Nauka dla społeczeństwa”. Link do transmisji z konferencji:https://www.youtube.com/live/xA1vt76sfc0?feature=sharePlaylista ze wszystkimi konferencjami:https://youtube.com/playlist?list=PL4cRiELOM5pNAkCrvK3InH13ycr8qr6Ac Podczas konferencji eksperci z różnych…
AktualnościLEKARZWszechstronny lekarz

Prof. H. Skarżyński: ciągle szukam nowych wyzwań, by sprawdzić się w kolejnej roli

„Miniony rok był dla mnie zarówno bardzo pracowity, jak i obfitujący w przeróżne wydarzenia, w których działalności: naukowa, kliniczna, organizacyjna, edukacyjna i…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter