NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Lek wycofany z obrotu z powodu zanieczyszczeń chemicznych

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał w obrocie produkt leczniczy Clexane – lek stosowany w profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Powodem jest zanieczyszczenie chemiczne.

Lek stosowany jest w profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, szczególnie u osób poddawanych zabiegom chirurgicznym lub długotrwale unieruchomionych, leczeniu zakrzepicy żył głębokich powikłanej lub nie powikłanej zatorowością płucną,  leczeniu niestabilnej dławicy piersiowej i zawału serca, profilaktyce tworzenia się skrzeplin w krążeniu pozaustrojowym w czasie hemodializy.

Do GIF wpłynęła informacja o stwierdzeniu obecności zanieczyszczenia chemicznego 4-Nonylofenolu w kleju, który jest stosowany do mocowania igieł w ampułkostrzykawkach wypełnionych Clexanem.

Chodzi o roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawkach 6000 j.m. 60 mg/0,6 ml, o numerze serii: 8CF88A i dacie ważności: 31/06/2021. Podmiotem odpowiedzialnym jest Sanofi-Aventis France.

Główny Inspektor Farmaceutyczny uznał za zasadne wydanie decyzji o wstrzymaniu w obrocie i stosowaniu decyzja urzędu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: GIF

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter