NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Lek wycofany z obrotu z powodu zanieczyszczeń chemicznych

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wstrzymał w obrocie produkt leczniczy Clexane – lek stosowany w profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Powodem jest zanieczyszczenie chemiczne.

Lek stosowany jest w profilaktyce żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej, szczególnie u osób poddawanych zabiegom chirurgicznym lub długotrwale unieruchomionych, leczeniu zakrzepicy żył głębokich powikłanej lub nie powikłanej zatorowością płucną,  leczeniu niestabilnej dławicy piersiowej i zawału serca, profilaktyce tworzenia się skrzeplin w krążeniu pozaustrojowym w czasie hemodializy.

Do GIF wpłynęła informacja o stwierdzeniu obecności zanieczyszczenia chemicznego 4-Nonylofenolu w kleju, który jest stosowany do mocowania igieł w ampułkostrzykawkach wypełnionych Clexanem.

Chodzi o roztwór do wstrzykiwań w ampułko-strzykawkach 6000 j.m. 60 mg/0,6 ml, o numerze serii: 8CF88A i dacie ważności: 31/06/2021. Podmiotem odpowiedzialnym jest Sanofi-Aventis France.

Główny Inspektor Farmaceutyczny uznał za zasadne wydanie decyzji o wstrzymaniu w obrocie i stosowaniu decyzja urzędu ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Źródło: GIF

Powiązane artykuły
Aktualności

O HIV na Pol’And’Rock Festival

Podczas festiwalu Pol’And’Rock, który w tym roku odbędzie się na lotnisku Czaplinek – Broczyno w województwie zachodniopomorskim, edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny – oddział…
Co? Gdzie? Kiedy?

Szansa dla dzieci z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C

Naukowcy z Warszawy szukają nowych metod terapeutycznych dla dzieci z przewlekłym wirusowym zapalaniem wątroby typu C. W 2010 r. Światowa Organizacja Zdrowia…
Aktualności

Szpital zza kulis, czyli nieznane zawody szpitalne

Praca w szpitalu nie kończy się na zawodzie lekarza, położnej czy pielęgniarki. W placówkach medycznych zatrudnionych jest wiele „niewidzialnych” osób, bez których…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter