NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

muremzaRektorem: coraz więcej podpisów pod apelem

Już ponad 200 osób podpisało się pod listem wsparcia dla prof. Marka Ziętka, zawieszonego w pełnieniu funkcji rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wśród sygnatariuszy są m.in. lekarze i lekarze dentyści, naukowcy, pracownicy uczelni medycznych, również z zagranicy, samorządowcy, studenci, a nawet pacjenci.

–  Liczymy na szybkie wyjaśnienie całej sytuacji, wyrażając wiarę w jej pozytywne zakończenie. Nie ma nic gorszego niż niepokój związany z oczekiwaniem, nawet jeżeli sumienie jest czyste i podpowiada zachowanie równowagi – to główne przesłanie apelu, który kilka dni temu pojawił się na stronie www.muremzarektorem.pl.

Pomysłodawcy akcji nawiązują do zawieszenia prof. Marka Ziętka w pełnieniu funkcji rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. To efekt toczącego się postępowania prokuratorskiego dotyczącego spółki Data Techno Park.

– Wyrażamy zadowolenie z tak dużej liczby podpisów. Biorąc pod uwagę świąteczny i około noworoczny czas, to naprawdę niezły wynik. Gdyby nie początkowe problemy techniczne, które uniemożliwiły podpis wielu osobom z tytułem zawodowym „lekarz dentysta”, byłby on jeszcze lepszy. Na szczęście wszystko już działa poprawnie, zachęcamy do ponownej próby podpisu. Akcja budzi wiele emocji, w mediach społecznościowych pojawiają się nieprawdziwe konta i niezrozumiałe komentarze. Sugerujemy wczytania się w słowa listu, który nie jest niczym więcej niż formą wsparcia przyjaciela wielu nas i apelem o szybkie wyjaśnienie sytuacji. Piszemy dobrze o prof. Marku Ziętku, ponieważ takiego go znamy, reszta nie zależy od nas – podkreślają inicjatorzy akcji.

Osoby podpisujące się pod listem wsparcia mogą wskazać organizację, którą reprezentują. Na liście z łatwością można odszukać podpisy lekarzy m.in. z: Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii czy Be Active Dentist. List podpisali również naukowcy z uniwersytetów medycznych we: Wrocławiu, Warszawy, Białegostoku, Lublina, a nawet Lwowa. Wsparcie dla prof. Ziętka płynie nawet z Seulu.

Pomysłodawcy akcji są przekonani, że ruch wsparcia rektora szybko zatoczy jeszcze szersze kręgi.

– Dla wielu pokoleń stomatologów Marek Ziętek jest autorytetem i – po prostu – przyjacielem – podkreślają. W celu promocji akcji w mediach społecznościowych pojawił się hasztag #muremzaRektorem. Aby wyrazić wsparcie dla prof. Marka Ziętka wystarczy wstawić go na swój profil Facebook, Twitter czy Instagram.

Sam zainteresowany zapewnia, że każdą decyzję w kwestii Data Techno Park podejmował na podstawie dostępnych w tamtym czasie wycen ekonomicznych i przedstawionych opinii prawnych.

– Za każdym razem miałem na względzie tylko i wyłącznie dobro Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Liczę, że analizowane już wielokrotnie dowody zostaną przez sąd merytorycznie rozpatrzone i wyrok lub umorzenie ostatecznie zakończy postępowanie i spekulacje w tej sprawie – napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Warto zaznaczyć, że w ramach odrębnych inicjatyw, oficjalne wsparcie dla prof. Marka Ziętka wyraziły także: Kolegium Rektorsko-Dziekańskie oraz Senat Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Samorząd Studentów a także Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, a także Ścisłe Prezydium Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

 

 

 

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter