NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

muremzaRektorem: coraz więcej podpisów pod apelem

Już ponad 200 osób podpisało się pod listem wsparcia dla prof. Marka Ziętka, zawieszonego w pełnieniu funkcji rektora Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wśród sygnatariuszy są m.in. lekarze i lekarze dentyści, naukowcy, pracownicy uczelni medycznych, również z zagranicy, samorządowcy, studenci, a nawet pacjenci.

–  Liczymy na szybkie wyjaśnienie całej sytuacji, wyrażając wiarę w jej pozytywne zakończenie. Nie ma nic gorszego niż niepokój związany z oczekiwaniem, nawet jeżeli sumienie jest czyste i podpowiada zachowanie równowagi – to główne przesłanie apelu, który kilka dni temu pojawił się na stronie www.muremzarektorem.pl.

Pomysłodawcy akcji nawiązują do zawieszenia prof. Marka Ziętka w pełnieniu funkcji rektora Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. To efekt toczącego się postępowania prokuratorskiego dotyczącego spółki Data Techno Park.

– Wyrażamy zadowolenie z tak dużej liczby podpisów. Biorąc pod uwagę świąteczny i około noworoczny czas, to naprawdę niezły wynik. Gdyby nie początkowe problemy techniczne, które uniemożliwiły podpis wielu osobom z tytułem zawodowym „lekarz dentysta”, byłby on jeszcze lepszy. Na szczęście wszystko już działa poprawnie, zachęcamy do ponownej próby podpisu. Akcja budzi wiele emocji, w mediach społecznościowych pojawiają się nieprawdziwe konta i niezrozumiałe komentarze. Sugerujemy wczytania się w słowa listu, który nie jest niczym więcej niż formą wsparcia przyjaciela wielu nas i apelem o szybkie wyjaśnienie sytuacji. Piszemy dobrze o prof. Marku Ziętku, ponieważ takiego go znamy, reszta nie zależy od nas – podkreślają inicjatorzy akcji.

Osoby podpisujące się pod listem wsparcia mogą wskazać organizację, którą reprezentują. Na liście z łatwością można odszukać podpisy lekarzy m.in. z: Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej, Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii czy Be Active Dentist. List podpisali również naukowcy z uniwersytetów medycznych we: Wrocławiu, Warszawy, Białegostoku, Lublina, a nawet Lwowa. Wsparcie dla prof. Ziętka płynie nawet z Seulu.

Pomysłodawcy akcji są przekonani, że ruch wsparcia rektora szybko zatoczy jeszcze szersze kręgi.

– Dla wielu pokoleń stomatologów Marek Ziętek jest autorytetem i – po prostu – przyjacielem – podkreślają. W celu promocji akcji w mediach społecznościowych pojawił się hasztag #muremzaRektorem. Aby wyrazić wsparcie dla prof. Marka Ziętka wystarczy wstawić go na swój profil Facebook, Twitter czy Instagram.

Sam zainteresowany zapewnia, że każdą decyzję w kwestii Data Techno Park podejmował na podstawie dostępnych w tamtym czasie wycen ekonomicznych i przedstawionych opinii prawnych.

– Za każdym razem miałem na względzie tylko i wyłącznie dobro Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Liczę, że analizowane już wielokrotnie dowody zostaną przez sąd merytorycznie rozpatrzone i wyrok lub umorzenie ostatecznie zakończy postępowanie i spekulacje w tej sprawie – napisał w oficjalnym oświadczeniu.

Warto zaznaczyć, że w ramach odrębnych inicjatyw, oficjalne wsparcie dla prof. Marka Ziętka wyraziły także: Kolegium Rektorsko-Dziekańskie oraz Senat Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, Samorząd Studentów a także Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, a także Ścisłe Prezydium Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

 

 

 

Powiązane artykuły
Aktualności

O HIV na Pol’And’Rock Festival

Podczas festiwalu Pol’And’Rock, który w tym roku odbędzie się na lotnisku Czaplinek – Broczyno w województwie zachodniopomorskim, edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny – oddział…
Aktualności

Szpital zza kulis, czyli nieznane zawody szpitalne

Praca w szpitalu nie kończy się na zawodzie lekarza, położnej czy pielęgniarki. W placówkach medycznych zatrudnionych jest wiele „niewidzialnych” osób, bez których…
Aktualności

MZ znosi limity na refundację wyrobów stomijnych

MZ opublikowało projekt rozporządzenia, która diametralnie zmienia formę refundacji wyrobów stomijnych wydawanych na zlecenie, która dla stomików jest bardzo niekorzystna. W Polsce…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter