NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze osiągnięcia nauki i medycyny w otolaryngologii

Już niebawem w Nashville w stanie Tennessee (USA) podczas dorocznego spotkania AAO-HNSF 2023 & OTO Experience, które odbędzie się w dniach 30 września–4 października, zostaną zaprezentowane najnowsze osiągnięcia naukowców i medyków.

Spośród setek nadesłanych prezentacji badawczych Komitet ds. programu (AMPC), składający się z lekarzy, wybrał 16 ustnych prezentacji naukowych, a także dodatkowe 40 streszczenia.

Abstrakty wybrane do zaprezentowania podczas Best of Orals na dorocznym spotkaniu American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery (AAO-HNSF) 2023 i OTO Experience obejmują m.in. badania z zakresu otologii, laryngologii, chirurgii endokrynologicznej, medycyny, chirurgii głowy i szyi, otolaryngologii dziecięcej, rozwoju zawodowego i osobistego, a także bezpieczeństwa pacjentów i poprawy jakości.

Prezentacje stanowią kompleksowy przegląd przełomowych badań klinicznych i rozwoju zawodowego w otolaryngologii.

Pełną listę wybranych abstraktów oraz harmonogram prezentacji Best of Orals i Late-Breaking Scientific można znaleźć tutaj.

Rejestracja trwa.

Amerykańska Akademia Otolaryngologii – Chirurgia Głowy i Szyi (AAO-HNS) to jedna z największych organizacji na świecie, licząca około 13 tys. członków, reprezentujących specjalistów zajmujących się leczeniem uszu, nosa, gardła i bliskich struktur głowy i szyi.

Źródło: entnet.org

Powiązane artykuły
KongresAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Rozpoczął się COP28 - światowy szczyt klimatyczny w Dubaju

Według Copernicus Climate Change Service rok 2023 był najcieplejszym rokiem od 125 tysięcy lat. 30 listopada 2023 prezydencję COP oficjalnie przeszła w…
LEKARZWszechstronny lekarz

Post-COVID trwa i zbiera żniwo SARS-CoV-2

10 procent osób, które przechorowały COVID-19, doświadcza trwałych zaburzeń węchu. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Europejską Akademię Neurologiczną (EAN), do ostrych…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Ucho 2023: Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej

Od niedzieli 19 listopada w Kajetanach pod Warszawą trwa XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 – Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej w codziennej praktyce. „Co…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *