NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Najnowsze osiągnięcia nauki i medycyny w otolaryngologii

Już niebawem w Nashville w stanie Tennessee (USA) podczas dorocznego spotkania AAO-HNSF 2023 & OTO Experience, które odbędzie się w dniach 30 września–4 października, zostaną zaprezentowane najnowsze osiągnięcia naukowców i medyków.

Spośród setek nadesłanych prezentacji badawczych Komitet ds. programu (AMPC), składający się z lekarzy, wybrał 16 ustnych prezentacji naukowych, a także dodatkowe 40 streszczenia.

Abstrakty wybrane do zaprezentowania podczas Best of Orals na dorocznym spotkaniu American Academy of Otolaryngology – Head and Neck Surgery (AAO-HNSF) 2023 i OTO Experience obejmują m.in. badania z zakresu otologii, laryngologii, chirurgii endokrynologicznej, medycyny, chirurgii głowy i szyi, otolaryngologii dziecięcej, rozwoju zawodowego i osobistego, a także bezpieczeństwa pacjentów i poprawy jakości.

Prezentacje stanowią kompleksowy przegląd przełomowych badań klinicznych i rozwoju zawodowego w otolaryngologii.

Pełną listę wybranych abstraktów oraz harmonogram prezentacji Best of Orals i Late-Breaking Scientific można znaleźć tutaj.

Rejestracja trwa.

Amerykańska Akademia Otolaryngologii – Chirurgia Głowy i Szyi (AAO-HNS) to jedna z największych organizacji na świecie, licząca około 13 tys. członków, reprezentujących specjalistów zajmujących się leczeniem uszu, nosa, gardła i bliskich struktur głowy i szyi.

Źródło: entnet.org

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Innowacje

Gliwice: Narodowy Instytut Onkologii w innowacyjnym projekcie unijnym

Pracownia Endoskopii Narodowego Instytutu Onkologii w Gliwicach jest jednym z 14 realizatorów innowacyjnego projektu HoloSurge, którego celem jest wdrożenie multimodalnego narzędzia holograficznego…
LEKARZWszechstronny lekarz

Ćwiczenia – nowa klasa leków w kardiomiopatii przerostowej

American College of Cardiology (ACC) i American Heart Association (AHA) właśnie opublikowały nowe wytyczne kliniczne dotyczące skutecznego postępowania u pacjentów, u których…
LEKARZInnowacje

Amerykanie na tropie duplikowania się komórek nowotworowych

Naukowcy z Johns Hopkins Medicine (Baltimor, USA) twierdzą, że nakreślili szlak molekularny, który może odpowiadać za niebezpieczną ścieżkę wielokrotnego powielania ich genomu,…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *