NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacje

NBCiR dofinansuje aplikację dla lekarzy

Konsorcjum, któremu przewodzi Warszawski Uniwersytet Medyczny otrzyma dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju projektu o nazwie „Aplikacja mobilna dla pacjentów i lekarzy wielu specjalności – narzędzie edukacji i wsparcia w procesie decyzyjnym przed leczeniem operacyjnym”. 

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie pierwszego na rynku kompleksowego  rozwiązania telemedycznego – aplikacji mobilnej z inteligentnymi algorytmami wsparcia decyzyjnego i modułem edukacji dla pacjentów leczonych doustnymi antykoagulantami. Aplikacja przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i jakości życia chorych oraz podniesienia ich kompetencji. Projekt pogłębi także relacje między sektorem badawczym a biznesem oraz spowoduje wzrost transferu, opartych na faktach, rozwiązań zdrowia cyfrowego z nauki do gospodarki. Kwota przyznanego dofinansowania to 600 tys. EUR.

Konsorcjum jest złożone z jednostek naukowych (Warszawski Uniwersytet Medyczny, KardioMedSilesia Sp z o.o., University of Freiburg- Medical Center) i podmiotów gospodarczych (HID Human Interface Design GmbH, Heart Team Sp z o.o.).

Ze strony warszawskiej Uczelni w projekt zaangażowani są naukowcy z I Katedry i Kliniki Kardiologii: prof. Grzegorz Opolski, dr Paweł Balsam (kierownik projektu), dr Łukasz Kołtowski, dr Piotr Lodziński, lek. Michał Peller i lek. Krzysztof Ozierański.

źródło: WUM

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

MF zapowiedziało rekordowy wzrost akcyzy na papierosy

Jak zapowiedział 24 lipca wiceszef Ministerstwa Finansów, Jarosław Neneman, podczas posiedzenia sejmowej podkomisji ds. zdrowia publicznego, w 2027 r., po zmianach w…
LEKARZInnowacje

AI w służbie diagnostyki chorób płuc: system opracowują naukowcy z PW

Trwają zaawansowane prace naukowców z Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej (PW) nad opracowaniem systemu, który usprawni diagnozowanie i monitorowanie zmian…
LEKARZInnowacje

Spektroskopia: jedna kropla krwi, panel wyników i diagnoz

Wyobraź sobie sytuację, kiedy dzięki pojedynczej kropli krwi w ciągu kilku minut można mieć kompleksowy wgląd w stan zdrowia człowieka. Dzięki najnowszym…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter