NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościInnowacje

NBCiR dofinansuje aplikację dla lekarzy

Konsorcjum, któremu przewodzi Warszawski Uniwersytet Medyczny otrzyma dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju projektu o nazwie „Aplikacja mobilna dla pacjentów i lekarzy wielu specjalności – narzędzie edukacji i wsparcia w procesie decyzyjnym przed leczeniem operacyjnym”. 

Celem przedsięwzięcia jest stworzenie pierwszego na rynku kompleksowego  rozwiązania telemedycznego – aplikacji mobilnej z inteligentnymi algorytmami wsparcia decyzyjnego i modułem edukacji dla pacjentów leczonych doustnymi antykoagulantami. Aplikacja przyczyni się do poprawy stanu zdrowia i jakości życia chorych oraz podniesienia ich kompetencji. Projekt pogłębi także relacje między sektorem badawczym a biznesem oraz spowoduje wzrost transferu, opartych na faktach, rozwiązań zdrowia cyfrowego z nauki do gospodarki. Kwota przyznanego dofinansowania to 600 tys. EUR.

Konsorcjum jest złożone z jednostek naukowych (Warszawski Uniwersytet Medyczny, KardioMedSilesia Sp z o.o., University of Freiburg- Medical Center) i podmiotów gospodarczych (HID Human Interface Design GmbH, Heart Team Sp z o.o.).

Ze strony warszawskiej Uczelni w projekt zaangażowani są naukowcy z I Katedry i Kliniki Kardiologii: prof. Grzegorz Opolski, dr Paweł Balsam (kierownik projektu), dr Łukasz Kołtowski, dr Piotr Lodziński, lek. Michał Peller i lek. Krzysztof Ozierański.

źródło: WUM

Powiązane artykuły
LEKARZAktualnościInnowacje

OR51E2: tajemnice zapachu

Amerykańscy naukowcy zmapowali precyzyjną trójwymiarową strukturę ludzkiego receptora węchowego, robiąc krok naprzód w zrozumieniu najbardziej zagadkowego ze zmysłów. Badanie, którego wyniki opublikowano…
PACJENTAktualności

Funkcjonowanie osób niesłyszących i niedosłyszących, użytkowników implantów słuchowych - 1. Konferencja "Nauka dla społeczeństwa"

Zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję z cyklu „Nauka dla społeczeństwa”. Link do transmisji z konferencji:https://www.youtube.com/live/xA1vt76sfc0?feature=sharePlaylista ze wszystkimi konferencjami:https://youtube.com/playlist?list=PL4cRiELOM5pNAkCrvK3InH13ycr8qr6Ac Podczas konferencji eksperci z różnych…
AktualnościLEKARZWszechstronny lekarz

Prof. H. Skarżyński: ciągle szukam nowych wyzwań, by sprawdzić się w kolejnej roli

„Miniony rok był dla mnie zarówno bardzo pracowity, jak i obfitujący w przeróżne wydarzenia, w których działalności: naukowa, kliniczna, organizacyjna, edukacyjna i…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter