NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Nowe karetki dla MSWiA

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński przekazał na ręce kierowników poliklinik w Ciechanowie, Radomiu i Siedlcach kluczyki do 6 nowych karetek, zakupionych dzięki dotacji Departamentu Zdrowia MSWiA. 

Nowoczesne ambulanse, przeznaczone zarówno do transportu osób, jak i próbek medycznych, znacząco podniosą jakość usług świadczonych przez nasze placówki.  

– Do tej pory jeździliśmy starą karetką, która miała 15 lat – mówi Bogusława Pszczółkowska, p.o. kierownika polikliniki w Siedlcach. I dodaje – Często się psuła, a my nie mogliśmy zaplanować wizyt. Liczymy, że dzięki dwóm nowym ambulansom będziemy działać sprawniej, dokonując większej liczby przejazdów w bardziej komfortowych warunkach i bezpiecznie. Nowe karetki to przede wszystkim ułatwienie dla pacjentów. 

Andrzej Bartosiak, p.o. kierownika polikliniki w Radomiu, podkreślił, że musi mieć możliwości dowieźć pielęgniarkę, położną, zrobić patronaże, czy dowieźć lekarza na wizytę domową. – Gdy karetka się psuła, a bywało, że obydwie, trzeba było jeździć prywatnym autem. Dr Zdzisław Petrykowski, kierownik polikliniki w Ciechanowie, zwrócił uwagę, że każda z poliklinik musi mieć też łączność z Warszawą: – W każdą środę przywozimy do warszawskiego laboratorium krew do badań, których nie możemy wykonać u siebie.

Minister Joachim Brudziński, przekazując kluczyki do aut dziękował pracownikom Szpitala za codzienną służbę, a ratownikom życzył, by nowe ambulanse były dla nich bezpiecznym miejscem pracy. 

W uroczystości przekazania kluczyków wzięli udział Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, Dyrektor Departamentu Zdrowia MSWiA Waldemar Wierzba, Sekretarz Stanu w MSWiA Krzysztof Kozłowski oraz przedstawiciele dyrekcji Szpitala: Dyrektor Marcin Maruszewski oraz Zastępca Dyrektora ds. Administracyjno-Technicznych Przemysław Gliklich. 

Powiązane artykuły
KongresAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Rozpoczął się COP28 - światowy szczyt klimatyczny w Dubaju

Według Copernicus Climate Change Service rok 2023 był najcieplejszym rokiem od 125 tysięcy lat. 30 listopada 2023 prezydencję COP oficjalnie przeszła w…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Ucho 2023: Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej

Od niedzieli 19 listopada w Kajetanach pod Warszawą trwa XLVI Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa UCHO2023 – Problemy Otorynolaryngologii Dziecięcej w codziennej praktyce. „Co…
LEKARZCo? Gdzie? Kiedy?

Złoty Skalpel 2023: nagrodzono najlepszych!

Serce rośnie, kiedy widzi się, jak polscy innowatorzy zmieniają oblicze medycyny. Ich odkrycia i praca to ogromna szansa i nadzieja na skuteczniejsze…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter