NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościWszechstronny lekarz

Nowy prezes Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników

Podczas XXXIII Kongresu Naukowego Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, który odbył się w ostatnich dniach w Warszawie wybrano nowe władze Towarzystwa. Prezesem elektem PTGiP został dr hab. n. med., profesor UJK Wojciech Rokita.

Profesor Wojciech Rokita kieruje Kliniką Położnictwa i Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. Prezes elekt dotychczas pełnił funkcję wiceprezesa PTGP.

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne działa nieprzerwanie od roku 1922 roku. Jest to obecnie największe towarzystwo naukowe w Polsce, które zrzesza specjalistów położnictwa i ginekologii. Liczy w tej chwili około 2000 tysięcy członków.

Główną ideą organizacji jest nie tylko gromadzenie najlepszych specjalistów, ale i wymiana doświadczeń, rozwój, analiza przypadków i zgłębianie wiedzy na temat położnictwa oraz ginekologii w Polsce.

Powiązane artykuły
Wszechstronny lekarz

O zakrzepicy mówi prof. Jerzy Windyga

Rocznie rozpoznaje się w Polsce kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków zakrzepicy, zatem wśród nas są miliony ludzi z tą chorobą. Prof. Jerzy Windyga…
Aktualności

Terapia krótkoterminowa dla pacjentów psychiatrycznych z podwójną diagnozą

U coraz większej liczby pacjentów psychiatrycznych chorobie psychicznej, jak choroba afektywna dwubiegunowa, depresja czy schizofrenia, towarzyszy uzależnienie. Mówi się wówczas o tzw….
Aktualności

Nawet jedna kropla krwi to sygnał alarmowy

Tak szybko, jak zasypujesz solą plamę na obrusie, gdy rozlejesz choć kroplę czerwonego wina, tak szybko zgłoś się do lekarza, gdy w…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter