NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Oddaj krew – uratuj komuś życie

Rzecznik Praw Pacjenta apeluje, aby wszystkie osoby, które mogą oddać krew zgłosiły się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub do mobilnego Krwiobusu.

„Pamiętajmy, że ratującej życie krwi nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego bardzo ważne jest wspieranie zbiórek krwi. Każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia innej osobie oddając zaledwie 450 ml krwi.” – mówi Bartłomiej Chmielowiec.

W sezonie urlopowym, w związku z licznymi wyjazdami na wypoczynek, znacznie zmniejsza się aktywność krwiodawców. Okres wakacyjny to też zwiększona liczba wypadków i to nie tylko na drogach. Czynniki te mają wpływ na wzrost zapotrzebowania na krew, której brakuje w polskich szpitalach.

Dlatego Bartłomiej Chmielowiec zachęca do oddawania krwi, która jest tak cenna. Krwiodawstwo jest całkowicie bezpieczne, krew zawsze pobierana jest sprzętem jednorazowego użytku.

Więcej informacji na temat tego w jaki sposób przygotować się do oddania krwi, kiedy możemy ją oddać a kiedy nie, znajdziemy na stronach każdego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa np. w Warszawie pod adresem www.rckik-warszawa.com.pl/.

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

IMiD oraz Sarcoma nagrodzeni przez Sarcoma Advocacy in Action

Do konkursu zgłoszono 16 inicjatyw z całego świata. Wśród niech znaleźli się reprezentanci Polski. Klinika Onkologii i Chirurgii Onkologicznej IMiD wraz ze…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

Czy dziedziczymy skutki traumy poprzednich pokoleń?

Odpowiedzi na to pytania szukali będą szukać uczestnicy II Konferencji Siła Więzi, która w dniach 28-29.06 odbędzie się w Warszawie pod hasłem…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter