NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Oddaj krew – uratuj komuś życie

Rzecznik Praw Pacjenta apeluje, aby wszystkie osoby, które mogą oddać krew zgłosiły się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub do mobilnego Krwiobusu.

„Pamiętajmy, że ratującej życie krwi nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego bardzo ważne jest wspieranie zbiórek krwi. Każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia innej osobie oddając zaledwie 450 ml krwi.” – mówi Bartłomiej Chmielowiec.

W sezonie urlopowym, w związku z licznymi wyjazdami na wypoczynek, znacznie zmniejsza się aktywność krwiodawców. Okres wakacyjny to też zwiększona liczba wypadków i to nie tylko na drogach. Czynniki te mają wpływ na wzrost zapotrzebowania na krew, której brakuje w polskich szpitalach.

Dlatego Bartłomiej Chmielowiec zachęca do oddawania krwi, która jest tak cenna. Krwiodawstwo jest całkowicie bezpieczne, krew zawsze pobierana jest sprzętem jednorazowego użytku.

Więcej informacji na temat tego w jaki sposób przygotować się do oddania krwi, kiedy możemy ją oddać a kiedy nie, znajdziemy na stronach każdego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa np. w Warszawie pod adresem www.rckik-warszawa.com.pl/.

Powiązane artykuły
PACJENTAktualności

(P)okaż serce: wszystko o nowotworach dziecięcych

Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Kliniki Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie, 59%…
Aktualności

Osoby cierpiące na depresję mają wyższą temperaturę ciała

Nowe badanie przeprowadzone pod kierunkiem Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco (USA) wykazało, że u osób zmagających się z depresją temperatura ciała jest…
PACJENTAktualności

Światowy Dzień Walki z Rakiem

Krajowy Rejestr Nowotworów podaje, że na raka choruje około 1,17 miliona osób w Polsce. Każdego roku diagnozę otrzymuje nawet 170 tys. Polek…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter