NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Oddaj krew – uratuj komuś życie

Rzecznik Praw Pacjenta apeluje, aby wszystkie osoby, które mogą oddać krew zgłosiły się do najbliższego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub do mobilnego Krwiobusu.

„Pamiętajmy, że ratującej życie krwi nie da się w pełni zastąpić żadnym farmakologicznym odpowiednikiem, dlatego bardzo ważne jest wspieranie zbiórek krwi. Każdy z nas może przyczynić się do uratowania zdrowia, a nawet życia innej osobie oddając zaledwie 450 ml krwi.” – mówi Bartłomiej Chmielowiec.

W sezonie urlopowym, w związku z licznymi wyjazdami na wypoczynek, znacznie zmniejsza się aktywność krwiodawców. Okres wakacyjny to też zwiększona liczba wypadków i to nie tylko na drogach. Czynniki te mają wpływ na wzrost zapotrzebowania na krew, której brakuje w polskich szpitalach.

Dlatego Bartłomiej Chmielowiec zachęca do oddawania krwi, która jest tak cenna. Krwiodawstwo jest całkowicie bezpieczne, krew zawsze pobierana jest sprzętem jednorazowego użytku.

Więcej informacji na temat tego w jaki sposób przygotować się do oddania krwi, kiedy możemy ją oddać a kiedy nie, znajdziemy na stronach każdego Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa np. w Warszawie pod adresem www.rckik-warszawa.com.pl/.

Powiązane artykuły
LEKARZAktualnościInnowacje

OR51E2: tajemnice zapachu

Amerykańscy naukowcy zmapowali precyzyjną trójwymiarową strukturę ludzkiego receptora węchowego, robiąc krok naprzód w zrozumieniu najbardziej zagadkowego ze zmysłów. Badanie, którego wyniki opublikowano…
PACJENTAktualności

Funkcjonowanie osób niesłyszących i niedosłyszących, użytkowników implantów słuchowych - 1. Konferencja "Nauka dla społeczeństwa"

Zapraszamy na pierwszą w tym roku konferencję z cyklu „Nauka dla społeczeństwa”. Link do transmisji z konferencji:https://www.youtube.com/live/xA1vt76sfc0?feature=sharePlaylista ze wszystkimi konferencjami:https://youtube.com/playlist?list=PL4cRiELOM5pNAkCrvK3InH13ycr8qr6Ac Podczas konferencji eksperci z różnych…
AktualnościLEKARZWszechstronny lekarz

Prof. H. Skarżyński: ciągle szukam nowych wyzwań, by sprawdzić się w kolejnej roli

„Miniony rok był dla mnie zarówno bardzo pracowity, jak i obfitujący w przeróżne wydarzenia, w których działalności: naukowa, kliniczna, organizacyjna, edukacyjna i…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter