NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Ostrzeżenie EMA

Europejska Agencja Medyczna – EMA zamieszcza ostrzeżenie odnośnie stosowania preparatu Xofigo.

 

Lek Xofigo został zarejestrowany do stosowania w leczeniu mężczyzn z opornym na kastrację rakiem gruczołu krokowego, objawowymi przerzutami do kości, brakiem stwierdzonych przerzutów do narządów wewnętrznych.

Zanim zostanie opracowana pełna analiza wyników badania zaleca się nie stosowanie prepartu Xofigo w połączeniu z preparatem Zytiga oraz prednisonem lub prednisolonem w leczeniu przeciwnowotworowym chorych na raka gruczołu krokowego z uwagi na wzrost ryzyka zgonu i złamań patologicznych, stwierdzony w prowadzonych badaniach klinicznych.

http://www.ema.europa.eu/docs/en_GB/document_library/Referrals_document/Xofigo_20/Procedure_started/WC500239721.pdf

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter