2 June 2022
00:00
W czwartek, 2 czerwca odbędą się wykłady z udziałem wybitnych specjalistów w ramach Podbeskidzkich Warsztatów Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych.
American Heart of Poland S.A., Beskidzka Izba Lekarska Bielsko-Biała, Beskidzkie Centrum Onkologii, Górnośląskie Centrum Medyczne Katowice-Ochojec i Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach mają przyjemność zaprosić na Podbeskidzkie Warsztaty Diagnostyki Obrazowej i Procedur Małoinwazyjnych organizowane 2 czerwca 2022 r. w Beskidzkiej Izbie Lekarskiej.
Inicjatorem wydarzenie jest prof. dr hab. n. med. Krzysztof Milewski – kardiolog, ordynator Oddziału Kardiologii, kierownik Centrum Kardiologii i Kardiochirurgii w Bielsku-Białej, Polsko-Amerykańskich Klinik Serca – American Heart of Poland oraz dyrektor generalny Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland.
Panele dyskusyjne będą dotyczyć szerokiego spektrum tematów z zakresu echokardiografii przezklatkowej i radiologicznej diagnostyki nieinwazyjnej w chorobach serca i naczyń. Swoim doświadczeniem podzielą się najlepsi specjaliści zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób serca – kardiolodzy, kardiochirurdzy i radiolodzy. Komitet naukowy tworzą znakomici eksperci.
– Oprócz proponowanych prelekcji teoretycznych, będzie też część praktyczna poświęcona UKG. Skoncentrujemy się na doskonaleniu u uczestników praktycznych umiejętności zastosowania technik wykorzystywanych w diagnostyce i terapii schorzeń sercowo-naczyniowych. Każdy z wykładów zakończy się czasem poświęconym na wymianę myśli i doświadczeń – mówił prof. dr hab. n.med. Krzysztof Milewski.
Podstawy echokardiografii przezklatkowej zainteresują lekarzy każdej specjalizacji oraz rezydentów, natomiast radiologiczna diagnostyka nieinwazyjna w chorobach serca i naczyń adresowana jest do kardiologów, radiologów oraz internistów. Konferencje kardiologiczne są nie tylko platformą wymiany poglądów, ale integrują społeczność medyczną oraz kształtują przyszłość medycyny. Zdobyta podczas konferencji wiedza może poprawić jakość leczenia, a także jego skuteczność.
– Szanowni Państwo, pamiętajmy, iżchoroby serca są główną przyczyną zgonów. Istotna jest edukacja, żeby prawidłowo rozpoznawać schorzenia kardiologiczne i jak najszybciej wdrażać odpowiednią terapię. Program warsztatów układamy tak, by obejmował zagadnienia i problemy, z którymi spotykacie się Państwo w codziennej pracy klinicznej na oddziale, czy w poradni. Edukacja oraz rozwój są ważnymi aspektami działań Centrum Badawczo-Rozwojowego American Heart of Poland – wyjaśnił profesor.
Partnerami wydarzenia sąSiemens, mTree Medical Solutions sp. z o.o., Sandoz oraz SMT Polonia sp. z o.o. Udział w konferencji jest bezpłatny.