NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Polskie firmy wspierają proces leczenia i rehabilitacji weteranów

Udział w działaniach wojennych podczas misji dla wielu żołnierzy zakończył się poważnymi ranami fizycznymi i problemami psychicznymi. Ciało regeneruje się dosyć szybko, chociaż nie zawsze idealnie. Dużo gorzej jest z psychiką.

Te niewidoczne dla otoczenia rany psychiczne goją się latami i często nigdy nie ulegają zabliźnieniu. Nie jest to problem tylko polskich żołnierzy. Armia i społeczeństwo amerykańskie od czasu wojny w Wietnamie stara się jak najwydajniej wspierać procesy leczenia i rehabilitacji psychicznej amerykańskich weteranów wojennych. Celem tych działań jest umożliwienie żołnierzowi powrotu z wojny do domu poprzez odzyskanie umiejętności życia w domu rodzinnym, rozmawiania z bliskimi i sąsiadami o codziennych sprawach, angażowania się w codzienne obowiązki domowe. W Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii terapeuci zajęciowi od lat starają się realizować tego typu programy rehabilitacyjne.

Od grudnia 2017 r. dzięki wsparciu polskich firm AMW SINEVIA SP. Z O.O. z siedzibą w Nowym Dworze Mazowieckim i AMICA S.A. z siedzibą we Wronkach, weterani hospitalizowani w KP,SB i P oraz pozostali pacjenci będą mogli uczestniczyć w zajęciach kulinarnych z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu AGD oraz organizować spotkania przy ognisku i grillu. Firma AMW SINEVIA wybudowała nieodpłatnie miejsca grilowo – ogniskowe na terenie ogrodu kliniki, a firma AMICA S.A. przekazała nowoczesny sprzęt AGD dla potrzeb organizacji tzw. strefy gastronomicznej dla celów rehabilitacji pacjentów.

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter