NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?InnowacjeWszechstronny lekarz

Poszerzenie współpracy Agencji Badań Medycznych z partnerami w USA

Wspólne projekty w ochronie zdrowia, wymiana doświadczeń i plany dalszej współpracy to główne cele wizyty w USA. Przedstawiciele Agencji Badań Medycznych rozmawiają z reprezentantami kluczowych instytucji ochrony zdrowia w Stanach Zjednoczonych o wdrażaniu innowacji w medycynie oraz w biotechnologii.

Podczas pierwszego spotkania polskiej delegacji w The University of Texas MD Anderson Cancer Center, wiodącym ośrodku onkologicznym w USA, kluczowy temat stanowiła implementacja wspólnych projektów dotyczących nowotworów złośliwych, a także prewencji. To działania podjęte na podstawie memorandum o współpracy w zakresie badań klinicznych podpisanego w marcu 2019r. przez Agencję Badań Medycznych i MD Anderson.

„Organizacja prewencji nowotworów to jedno z kluczowych zadań na najbliższe lata dla polskiego systemu ochrony zdrowia. Rozwiązania wdrażane w najlepszych ośrodkach onkologicznych w USA mogłyby przy pomocy ABM być z powodzeniem rozwijane w kraju. Kontynuacja współpracy z MD Anderson również pozwoli na współpracę w zakresie nowych technologii i terapii w onkologii.” – podkreśla dr Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

W najbliższych dniach planowane są spotkania z przedstawicielami Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w USA (HHS) i Dowództwem Ochrony Zdrowia (Defense Helath Headquarters), gdzie prowadzone będą rozmowy o wspólnych projektach w zakresie medycyny regeneracyjnej i robotyki, a także z NIH, z Narodowym Instytutem Raka (NCI), Narodowym Instytutem Serca, Płuc i Krwi (NHLBI) i przedstawicielami Centrum Innowacji Skirball oraz Fundacji Kościuszkowskiej.

Główny obszar rozmów to realizacja wspólnych projektów, koordynowanych przez ABM, z udziałem polskich instytucji ochrony zdrowia w obszarze innowacji w medycynie, rozwoju polskiej onkologii, finansowania opieki zdrowotnej oraz rozwoju biotechnologii.

Powiązane artykuły
Wszechstronny lekarzLEKARZ

Niedobór kwaśnej lipazy lizosomalnej (LAL)

To choroba rzadka o postępującym charakterze, która może prowadzić do istotnych problemów zdrowotnych, a nieleczona skończyć się zgonem jeszcze przed 6. miesiącem…
PACJENTAktualności

Tydzień dla Serca: 17-24 kwietnia 2024

To doskonała okazja, by nie tylko poszerzyć swoją wiedzę na temat tego wyjątkowego i niezwykle pracowitego narządu, ale również, by w praktyce…
LEKARZAktualnościCo? Gdzie? Kiedy?PACJENT

16 kwietnia to Światowy Dzień Głosu

Głos jest podstawowym narzędziem umożliwiającym i wspierającym funkcjonowanie współczesnego społeczeństwa opartego na komunikacji. Jego zaburzenia mają negatywny wpływ na wiele obszarów aktywności…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter