NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

Aktualności

Prof. Marian Zembala doktorem honoris causa UM we Wrocławiu

9 października podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu doktorat honoris causa otrzymał były minister zdrowia prof. Marian Zembala. Na uroczystości w auli w gmachu Wydziału Farmaceutycznego obecny był także Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak.

Wielki, wspaniały Człowiek, przez duże „C”, przyjaciel dzieci, zawsze zdeterminowany, żeby nieść im pomoc – mówił Marek Michalak, wręczając w marcu 2017 roku Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka prof. Marianowi Zembali.

Prof. Marian Zembala jest absolwentem wrocławskiej uczelni medycznej, ale od wielu lat pracuje na Śląsku. Od 1993 roku jest dyrektorem Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. W swoim wystąpieniu profesor Zembala przypomniał wielkich ludzi medycyny związanych z Wrocławiem, zaznaczył też, że medycyna to działanie zespołowe. Zwrócił się bezpośrednio do studentów: – Po tym poznaje się dobrego lekarza, ile czasu spędza przy trudnym chorym. Sensem naszej pracy, naszą religią jest chory.

– Ściśle współpracowaliśmy, gdy prof. Zembala był szefem resortu zdrowia. Dla niego dziecko zawsze było priorytetem. Nie ma wątpliwości, jak wiele dla nich zrobił i robi. Profesor na co dzień ratuje życie dzieci i to dosłownie – podkreśla Marek Michalak.

Fot. Adam Zadrzywilski/Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Polska Szkoła Otochirurgii

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa o Polskiej Szkole Otochirurgii będą rozmawiać wybitni eksperci. Spotkanie odbędzie się w niedzielę,…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

9 czerwca 2.KNDS: Niezbadane granice neuroplastyczności mózgu

Już wkrótce w ramach 2. Kongresu Nauka dla Społeczeństwa temat ten będzie dyskutowany podczas debaty zorganizowanej przez Naukowe Centrum Obrazowania Biomedycznego (IFPS)….
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

10 czerwca 2.KNDS: Czy przyszłość gatunku ludzkiego tkwi w genetyce?

To będzie niezwykła naukowa uczta! Już wkrótce podczas 2. Kongresu „Nauka dla Społeczeństwa”, w poniedziałek 10 czerwca 2024 o godz. 10:00, goście…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter