NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Rektor WUM promuje modę na zdrowie

„WUModa na zdrowie” to nowy pomysł na promocję zdrowia rektora warszawskiej uczelni medycznej prof. Mirosława Wielgosia.

Idea kampanii opiera się na trzech filarach: profilaktyce, dietetyce i aktywności fizycznej. Jej celem jest szeroko pojęta promocja zdrowia. W ramach kampanii specjaliści będą dzielić się z wiedzą dotyczącą wybranych obszarów medycyny oraz propagować postawy sprzyjające utrzymaniu zdrowia i poprawianiu jakość życia.

„Mam świadomość, że większość z nas w nawale codziennych obowiązków zapomina o tym, jak ważne jest regularne dbanie o kondycję, właściwe odżywianie, wysypianie się, unikanie stresu czy ograniczenie szkodliwych używek. Zmiana stylu życia, wydaje nam się rewolucją, zatem odsuwamy ją w bliżej nieokreśloną przyszłość, dalej niszcząc swoje zdrowie. Dlatego inaugurujemy nowy projekt, kampanię „WUModa na zdrowie”, za pomocą której pragniemy promować zdrowy styl życia i pokazywać, że dzięki prostym zmianom nawyków, można poprawić jakość swojego życia” – przekonuje prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM .

W Centrum Dydaktycznym 12 kwietnia od godz. 14:00 (I piętro, Hol) będzie można skorzystać z możliwości wykonania badań m.in.:

– badania  spirometrycznego
– pomiaru wagi i wzrostu
– pomiaru poziomu glikemii
– pomiaru ciśnienia
– pomiaru siły mięśniowej

Udzielane będą również porady z zakresu profilaktyki antynowotworowej.

Eksperci  będą przekonywać, że jeść zdrowo, znaczy smacznie. Odbędzie się degustacja różnokolorowych owoców połączona z informacją o ich wartościach odżywczych i znaczeniu barw w żywieniu, poczęstunek warzywami i tzw. zdrowymi przekąskami. Będzie się można przekonać jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek do pracy.

W trakcie spotkania będzie także sposobność, aby zapisać się na wybrane warsztaty edukacyjne oraz przystąpić do programu „Chudniemy razem z WUM”, a eksperci pomogą dobrać dietę, zgodną z Państwa stylem życia oraz stanem zdrowia.

Wcielając w życie trzecie z haseł kampanii „Ruszaj się – to przyjemne!” będzie można także przeprowadzić test funkcjonalny składający się z 7 prostych ćwiczeń, pomiaru siły mięśniowej oraz – w ramach przygotowania do aktywności – analizy składu ciała.

Sportowo-artystycznym akcentem spotkania będzie, przygotowany przez AZS WUM,  pokaz tai-chi – chińskiej sztuki walki i gimnastyki medytacyjnej w jednym.

źródło: WUM

Powiązane artykuły
Co? Gdzie? Kiedy?

Kardiologia przyszłości – przyszłość kardiologii

Ponad 20 ekspertów, sześć sesji merytorycznych i jeden wniosek: technologia, o której jeszcze niedawno mówiliśmy jako o przyszłości, działa już dziś w…
Co? Gdzie? Kiedy?Aktualności

14-15 czerwca: Kongres Nauka dla Społeczeństwa

To wyjątkowe wydarzenie rozpoczyna się już w piątek 12 czerwca 2026 r. sesją plakatową usytułowaną przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 w Warszawie oraz przed gmachem Starej Biblioteki UW….
PACJENTAktualności

Spojrzenie Polaków na długowieczność

Co tak naprawdę czujemy, myśląc o długim życiu, zdrowiu i starzeniu? Nie chcemy żyć bez kontaktu z innymi, ale za to długo…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter