NOWOŚĆ!Już dziś zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter! Zapisz się 

AktualnościCo? Gdzie? Kiedy?

Rektor WUM promuje modę na zdrowie

„WUModa na zdrowie” to nowy pomysł na promocję zdrowia rektora warszawskiej uczelni medycznej prof. Mirosława Wielgosia.

Idea kampanii opiera się na trzech filarach: profilaktyce, dietetyce i aktywności fizycznej. Jej celem jest szeroko pojęta promocja zdrowia. W ramach kampanii specjaliści będą dzielić się z wiedzą dotyczącą wybranych obszarów medycyny oraz propagować postawy sprzyjające utrzymaniu zdrowia i poprawianiu jakość życia.

„Mam świadomość, że większość z nas w nawale codziennych obowiązków zapomina o tym, jak ważne jest regularne dbanie o kondycję, właściwe odżywianie, wysypianie się, unikanie stresu czy ograniczenie szkodliwych używek. Zmiana stylu życia, wydaje nam się rewolucją, zatem odsuwamy ją w bliżej nieokreśloną przyszłość, dalej niszcząc swoje zdrowie. Dlatego inaugurujemy nowy projekt, kampanię „WUModa na zdrowie”, za pomocą której pragniemy promować zdrowy styl życia i pokazywać, że dzięki prostym zmianom nawyków, można poprawić jakość swojego życia” – przekonuje prof. Mirosław Wielgoś, rektor WUM .

W Centrum Dydaktycznym 12 kwietnia od godz. 14:00 (I piętro, Hol) będzie można skorzystać z możliwości wykonania badań m.in.:

– badania  spirometrycznego
– pomiaru wagi i wzrostu
– pomiaru poziomu glikemii
– pomiaru ciśnienia
– pomiaru siły mięśniowej

Udzielane będą również porady z zakresu profilaktyki antynowotworowej.

Eksperci  będą przekonywać, że jeść zdrowo, znaczy smacznie. Odbędzie się degustacja różnokolorowych owoców połączona z informacją o ich wartościach odżywczych i znaczeniu barw w żywieniu, poczęstunek warzywami i tzw. zdrowymi przekąskami. Będzie się można przekonać jak powinien wyglądać pełnowartościowy posiłek do pracy.

W trakcie spotkania będzie także sposobność, aby zapisać się na wybrane warsztaty edukacyjne oraz przystąpić do programu „Chudniemy razem z WUM”, a eksperci pomogą dobrać dietę, zgodną z Państwa stylem życia oraz stanem zdrowia.

Wcielając w życie trzecie z haseł kampanii „Ruszaj się – to przyjemne!” będzie można także przeprowadzić test funkcjonalny składający się z 7 prostych ćwiczeń, pomiaru siły mięśniowej oraz – w ramach przygotowania do aktywności – analizy składu ciała.

Sportowo-artystycznym akcentem spotkania będzie, przygotowany przez AZS WUM,  pokaz tai-chi – chińskiej sztuki walki i gimnastyki medytacyjnej w jednym.

źródło: WUM

Powiązane artykuły
Aktualności

O HIV na Pol’And’Rock Festival

Podczas festiwalu Pol’And’Rock, który w tym roku odbędzie się na lotnisku Czaplinek – Broczyno w województwie zachodniopomorskim, edukatorzy Towarzystwa Rozwoju Rodziny – oddział…
Co? Gdzie? Kiedy?

Szansa dla dzieci z przewlekłym wirusowym zapaleniem wątroby typu C

Naukowcy z Warszawy szukają nowych metod terapeutycznych dla dzieci z przewlekłym wirusowym zapalaniem wątroby typu C. W 2010 r. Światowa Organizacja Zdrowia…
Aktualności

Szpital zza kulis, czyli nieznane zawody szpitalne

Praca w szpitalu nie kończy się na zawodzie lekarza, położnej czy pielęgniarki. W placówkach medycznych zatrudnionych jest wiele „niewidzialnych” osób, bez których…
Zapisz się, aby otrzymywać nasz newsletter